czwartek, 06 maj 2021

Apel o podjęcie działań w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej 269

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/6576-apel-o-podjecie-dzialan-w-sprawie-przebudowy-drogi-wojewodzkiej-269.html
Podczas sesji radni gminy Choceń, zwrócili uwagę na sprawy dotyczące przebudowy drogi wojewódzk [...]

Podczas sesji radni gminy Choceń, zwrócili uwagę na sprawy dotyczące przebudowy drogi wojewódzkiej 269. O tym, jak jest ona ważna dla mieszkańców gminy Choceń mówił Wójt Gminy Roman Nowakowski. Jest to droga, która prowadzi z Kowala przez Czerniewice, Choceń w kierunku Chodcza i dalej do Izbicy Kujawskiej. Od 2013 roku, 3 samorządy – Choceń, Chodecz i Boniewo czyniły zabiegi i zorganizowały wspólną uroczystą sesję, na którą zaprosiliśmy Pana Marszałka. Podczas sesji przedstawiliśmy, jak ta droga jest potrzebna, wiedząc, że za chwilę będzie uruchomiona autostrada i droga będzie stanowiła główny dojazd do autostrady.

Wójt przypomniał słowa Marszałka Województwa Kujawsko -Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego ze stenogramu z tamtego posiedzenia: „Jeśli chodzi o dostępność komunikacyjną to akurat w dobrym jesteśmy miejscu, bo autostrada A1, jest rzeczywiście priorytetem, który będziemy chcieli wykorzystywać w następnej perspektywie w pierwszej kolejności. I tak robiona by była nie autostrada, która przebiega przez nasze województwo, ale taką, która otwiera nasze województwo na świat. Mają to być po prostu wrota, a jeśli tak to do węzłów musimy zbudować porządne w najwyższym standardzie drogi, które skomunikują nasze województwo z tymi węzłami. Więc w pierwszej kolejności będziemy budować takie drogi, które właśnie będą komunikować, otwierać węzły. Łatwo się domyśleć, że wszystkie te trzy (węzły), które leżą na terenie Powiatu Włocławskiego stają się absolutnym priorytetem.

Mimo wieloletnich zabiegów, bo te zabiegi trwają kilkanaście lat, drogi 269, jak nie było, tak nie ma. Oczywiście Marszałek wykonał kawałek drogi od strony Izbicy Kujawskiej, czyli do węzła autostradowego zostało jakieś 25 km. Dla nas, dla Chocenia, dla Czerniewic, dla Kowala, dla Chodcza, to nie w tą stronę. Dla naszych gmin ciągle ten węzeł jest niedostępny, ciągle nie ma komunikacji z autostradą. I słowa Pana Marszałka wypowiedziane kilkanaście lat temu nie sprawdziły się. Ten apel jest po to, żeby zacząć wzmacniać ten nacisk, bo jak przyjdzie podejmować kolejną decyzję, żeby to była droga 269 w Powiecie Włocławskim. Apelujemy więc, aby przypomnieć Marszałkowi, że słowo dane kiedyś przez Marszałka my pamiętamy.

Chodnik, który chcieliśmy wybudować między Choceniem a Czerniewicami, nie pozwolono nam, bo droga wojewódzka będzie budowana. Chodnik przy ul. Czerniewickiej w Choceniu, nie można zrobić, bo droga będzie remontowana. I takich elementów jest wiele, że droga będzie remontowana, remontowana, a ludzie jak chodzili po błocie, bo brakuje chodnika, tak chodzą.

Radni pamiętają tamtą sesję z udziałem Marszałka i apelują do Marszałka, aby uchylił tej kasy i jak będzie wiatr w naszym kierunku, aby tych banknotów przywiało na tą drogę. W związku z tym, iż tak długo trwa przystąpienie do przebudowy drogi 269, jedyna droga jaka nam pozostała to NĘKANIE.

Stanowisko Rady Gminy - pobierz tutaj

Powrót

Polecane artykuły:


GAZ-SYSTEM kolejny raz pomaga uczniom podczas pandemii

Rusza druga edycja akcji „GAZ-SYSTEM dla edukacji”. Wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł zostanie przekazane 17 gminom z sześciu województw. Gminy przeznaczą otrzymane środki d [...]

Ogłoszenie o naborze wniosków 2/2021/EFS/PG

Numer naboru LGD: 2/2021/EFS/PG Typ projektu: Działania wspierające rozwiązania w zakresie organizowania społeczności   lokalnej i animacji społecznej z wykorzystaniem m.in.: a) usług wz [...]