wtorek, 09 sierpień 2022

Wyjazd grup folklorystycznych do Portugalii

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7330-wyjazd-grup-folklorystycznych-do-portugalii.html
Szwecja, Ukraina, Włochy – w tych krajach muzyczną pinezką zaznaczyli już swoją obecność cz [...]

Szwecja, Ukraina, Włochy – w tych krajach muzyczną pinezką zaznaczyli już swoją obecność członkowie zespołu „Śmiłowiónki”. Do tej listy w najbliższych dniach dołączy kolejny kraj – Portugalia. W dniach 17 – 21 sierpnia zespół wspólnie z najstarszą grupą Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Kujawska” weźmie udział w Międzynarodowym Święcie Folkloru w miejscowości Valega położonej ok. 30 km na południe od Porto.

Dzięki zaproszeniu Grupo Casa do Porto Valega Ovar zrealizowany zostanie plan rewizyt u zaprzyjaźnionych zespołowi Portugalczyków, którzy mieli okazję korzystać z tygodniowej gościny w Gminie Choceń w roku 2019. Zespół wystąpił na „Święcie Jabłka” prezentując brawurowe tańce i ciekawe stroje.

Dzielący dystans ponad 3000 km, jest zbyt daleki do podroży autobusem, stąd decyzja o pokonaniu go drogą powietrzną. Generuje to ogrom kosztów związanych z całym przedsięwzięciem.
Dzięki ogromnemu wsparciu finansowemu Wójta Gminy Choceń Romana Nowakowskiego , patronatowi Starosty włocławskiego Romana Gołębiewskiego oraz darowiźnie otrzymanej od Krajowej Grupy Spożywczej, zebrano ¾ budżetu zadania. Resztę kosztów pokrywają uczestnicy wyjazdu.

Dziękujemy dotychczasowym sponsorom za pomoc w realizacji marzeń. Wyjazd dla członków zespołu będzie wielką nagrodę za wytrwałość, poświęcony czas w propagowanie folkloru Kujaw. Zaprezentujemy tam wspólny program tańców kujawskich oraz weźmiemy udział w wielobarwnym korowodzie ulicami miasteczka. Będziemy reprezentować naszą gminę, powiat włocławski i całe województwo kujawsko – pomorskie.

Powrót

Polecane artykuły:


Ostatnie zaproszenia na kabaret

Starosta Włocławski Roman Gołębiewski oraz Wójt Gminy Choceń Roman Nowakowski zapraszają na „Pożegnanie lata w Choceniu z Kabaretem 4 fala”. Występ odbędzie się w dniu 1 października 2 [...]

Zaproszenie

Starosta Włocławski Roman Gołębiewski oraz Wójt Gminy Choceń Roman Nowakowski zapraszają na „Pożegnanie lata w Choceniu z Kabaretem 4 fala”. Występ odbędzie się w dniu 1 października 2 [...]