czwartek, 01 wrzesień 2022

Omówienie wyników konsultacji w sprawie nazwy miejscowości Zapust

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7364-omowienie-wynikow-konsultacji-w-sprawie-nazwy-miejscowosci-zapust.html
Rada Gminy Choceń zarządziła przeprowadzenie konsultacji w sprawie numeracji porządkowej wsi Zap [...]

Rada Gminy Choceń zarządziła przeprowadzenie konsultacji w sprawie numeracji porządkowej wsi Zapust. Przedmiotem konsultacji było przekazanie mieszkańcom miejscowości Zapust, informacji w zakresie numeracji porządkowej oraz zebranie od uczestników konsultacji uwag i opinii. W związku z powyższym informację w tej sprawie opublikowano na stronie internetowej Gminy Choceń oraz w Biuletynie Informacji Publicznej. Wyznaczono termin przeprowadzenia konsultacji w okresie od 15 do 31 sierpnia br. Opinie i uwagi można było wnieść w dowolny sposób, na adres urzędu – Urząd Gminy w Choceniu ul. Sikorskiego 12, 87-850 Choceń lub email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Mieszkańcy mieli do wyboru utrzymanie dotychczasowej numeracji (wówczas zostanie dokonana zmiana z przysiółka na miejscowość Zapust) lub przeniesienie numerów porządkowych do Szczytna, która jest miejscowością samodzielną. Podczas konsultacji z mieszkańcami opowiedzieli się w następujący sposób – nie są przywiązani do nazwy Zapust. Może być Szczytno, ale może zostać i Zapust. Ponadto z terenu gminy otrzymaliśmy jeden głos – „uważam nazwę miejscowości Zapust za nazwę historyczną i nadal powszechnie funkcjonującą w świadomości naszych mieszkańców. Pozostawienie nazwy i wyodrębnionej miejscowości jest chyba najlepszym rozwiązaniem”.

Wyniki konsultacji zostały opublikowane na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej oraz zostaną przedstawione Radzie Gminy. Zgodnie z § 5 uchwały nr XV/85/08 Rady Gminy Choceń z dnia 24 stycznia 2008 r., w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Choceń - konsultacje uznaje się za przeprowadzone niezależnie od ilości mieszkańców biorących udział w konsultacjach.

Agnieszka Świątkowska

Sekretarz Gminy

Powrót

Polecane artykuły:


UWAGA!

Przerwa w dostawie wody w Choceniu i okolicach dziś od 23:00 do 5:00 rano z powodu modernizacji sieci. Przepraszamy za utrudnienia. [...]