poniedziałek, 30 październik 2017

Cymerman najlepsza w Bydgoszczy!

Young Oyama's Cup pod taka nazwą został rozegrany ogólnopolski turniej karate kyokushin w Bydgosz [...] Young Oyama's Cup pod taka nazwą został rozegrany ogólnopolski turniej karate kyokushin w Bydgoszczy 28.10.2017r. Organizatorem zawodów był Bydgoski Klub Karate kyokushin,w turnieju wzięło udział 244 zawodników reprentujacych 24 kluby z całej polski. Zawodnicy rywalizowali na trzech matach jednoczesnie,a walki stały na bardzo wysokim poziomie. Siedmioosobowa reprezentacja Akademii Mieszanych Sztuk Walki z Wilkowic(gm. Choceń) pod okiem trenera Daniela Tobjasza wywalczyła trzy medale(1 złoty i 2 srebrne).

Amelia Cymerman po raz kolejny udowodniła ,że jest bezkonkurencyjna w swojej kategorii wagowej w Polsce,wszystkie pojedynki kończyła przed czasem zdobywając 1 miejsce. Jej młodsza siostra Justyna Cymerman dwie pierwsze walki wygrała przez TKO, lecz do walki finałowej niestety nie mogła wyśc ze względu na kontuzję tym samym zdobywajac 2 miejsce. Trzecia medalistką jest dziewięcioletnia Julia Grześ,ktora w drodze do finału pokonała ,aż 5 zawodniczek,lecz w walce finałowej uległa zawodniczce z Inowrocławia.

Wypowiedz wiceprezesa AMSW Daniela Tobjasza:

Jestem bardzo zadowolony z wyników wszystkich zawodników,dlatego że impreza ta miała naprawdę bardzo mocną obsadę,byli na niej medaliści Mistrzostw Polski,Europy i Świata... Zawody zostały zorganizowane przy współpracy Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy,Ja sam jestem ambasadorem ogólnopolskiej kampanii "Łaczy Nas Sport Nie Narkotyki"którą zainicjowali Piotr Bąkowski i Łukasz Makarewicz. Tym bardziej cieszy mnie fakt ,że dzieci i młodzież mogły atywnie spedzić ten czas z dala od używek...