Prace społeczne
Urząd Gminy Choceń jest podmiotem do którego kierowani są skazani (ukarani) celem wykonania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w ramach orzeczonej kary ograniczenia wolności i pracy społecznie użytecznej. W ostatnim czasie otrzymaliśmy kilka skierowań do wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne na podstawie wyroku sądu obwinionych o to, że:
1. kierował groźby karalne uszkodzenia ciała, które wzbudziły w zagrożonym uzasadnioną obawę ich spełnienia.
2. wydano wyrok łączny – wymierzono karę łączna 2 lat ograniczenia wolności i zobowiązano do wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne orzeczono także łączny środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 5 lat.
3. działając wbrew przepisom ustawy posiadał środki odurzające w postaci ziela konopi innych niż włókniste oraz substancji psychotropowej w postaci amfetaminy.
4. działając wbrew przepisom o przeciwdziałaniu narkomanii posiadał substancję psychotropową w postaci amfetaminy oraz na drodze publicznej prowadził samochód osobowy nie stosując się do decyzji o cofnięciu uprawnień kategorii B do kierowania pojazdami.