Narada Zarządu Gminnego OSP z Wójtem
Na początku współpracy z nowym Zarządem Gminnym OSP, Wójt gminy przekazał druhom ochotnikom ze wszystkich jednostek sprzęt pozyskany z Programu ochrony ludności i obrony cywilnej. Wszystkie jednostki otrzymały mobilny sprzęt oświetleniowy, nosze płachtowe i linki ratownicze. Dodatkowo OSP, które nie miały defibrylatorów AED takie wyposażenie właśnie otrzymały. Obecnie wszystkie jednostki będą już posiadały to ratujące życie urządzenie. Wartość przekazanego sprzętu wynosi ponad 70 tys. zł.
Narada dotyczyła także ustalenia potrzeb inwestycyjnych i planowanych zadań bieżących OSP. W pierwszej kolejności do zrealizowania jest zakup podnośnika. O realizacji kolejnych zadań, szczególnie tych inwestycyjnych, decyzje podejmowane będą sukcesywnie w ramach posiadanych i pozyskanych środków finansowych.
