wtorek, 09 listopad 2021

Rajd Dbam o Auto Włocławek / Choceń 2021

https://www.chocen.pl/informator/kalendarz-wydarzen/6903-rajd-dbam-o-auto-wloclawek-chocen-2021.html
Automobilklub Włocławski zaprasza na Rajd 'Dbam o Auto' Włocławek/Choceń 2021 - IV rundę Mistr [...] Automobilklub Włocławski zaprasza na Rajd 'Dbam o Auto' Włocławek/Choceń 2021 - IV rundę Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego w KJS, który odbędzie się 14 listopada. W tym roku rajd organizowany przez miejscowy Automobilklub dzięki uprzejmości Wójta Romana Nowakowskiego przenosi się do Chocenia. Bazą rajdu będzie parking przy hali GOSiR w Choceniu, skąd pierwsi uczestnicy o godz. 10 wystartują do sportowej rywalizacji. Pierwszy odcinek, na którym kierowcy zmierzą się z czasem to 3 km fragment drogi w miejscowości Ząbin. Równy asfalt i seria szybkich zakrętów zwiastują bardzo widowiskową jazdę. Po przejeździe udadzą się do Czerniewic na teren przedsiębiorstwa Food Park zlokalizowanego po byłych zakładach mięsnych.

Czytaj więcej...

środa, 03 listopad 2021

Zaproszenie na koncert

https://www.chocen.pl/informator/kalendarz-wydarzen/6893-zaproszenie-na-koncert.html
W sobotę, 6.11.2021r. o godz. 20.00 Choceńskim Centrum Kultury-Biblioteka wystąpi Zespół Region [...]

W sobotę, 6.11.2021r. o godz. 20.00 Choceńskim Centrum Kultury-Biblioteka wystąpi Zespół Regionalny „Sądeczanie”.
Wstęp wolny.

Zespół Regionalny „Sądeczanie” został założony w 1963 roku przez znawcę folkloru Lachów sądeckich i choreografa panią Lidię Michalikową. Od 2003 r. „Sądeczanie” działają pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.
Zespół Regionalny „Sądeczanie jest jednym z najważniejszych ambasadorów sądeckiej kultury i propagatorów folkloru Lachów sądeckich na estradach naszego kraju i za granicą Polski. Piękno stroju, żywiołowość i swoboda interpretacji wykonawców, barwność artystycznie opracowanych programów, przyciągnęły na ponad 1000 koncertach „Sądeczan” już ponad 2,5 milionów widzów, a wysoki poziom atrakcyjnych programów pozwolił zdobyć zespołowi wszystkie liczące się w świecie folkloru nagrody – m.in. medal „Gloria Artis - Zasłużony Kulturze” przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za popularyzację sądeckiej kultury regionalnej.

Oprócz całej gamy tańców i przyśpiewek z regionu sądeckiego, podczas swoich koncertów zespół prezentuje też ocalone od zapomnienia dawne obyczaje i obrazki z życia codziennego, takie jak np.: wesele lachowskie, czy kiszenie kapusty. W okresie bożonarodzeniowym chętnie prezentuje też najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Ważnym i atrakcyjnym elementem programu „Sądeczan” są wybrane polskie tańce narodowe: polonez, mazur i krakowiak.

Więcej informacji o Zespole Regionalnym „Sądeczanie znajdziecie na:
https://www.facebook.com/zespolregionalnysadeczanie
https://www.mok.nowysacz.pl/regionalny-zespol-sadeczanie/

Serdecznie zapraszamy!