poniedziałek, 22 maj 2017

Tydzień Bibliotek

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/ck-b-chocen/4069-tydzien-bibliotek.html
W ramach tygodnia bibliotek, które odbyło się pod hasłem „Biblioteka ? Oczywiście!” w dniac [...] W ramach tygodnia bibliotek, które odbyło się pod hasłem „Biblioteka ? Oczywiście!” w dniach 8 – 15 maj 2017 roku,  w Choceńskim Centrum Kultury - Biblioteka odbyło się wiele ciekawych spotkań oraz imprez zorganizowanych dla dzieci i młodzieży. Niektóre z nich odbyły się nieco wcześniej. Teatr lalek „Tomcio” z Nowego Sącza, dał dwa przedstawienia już w kwietniu. „Czterej muzycy  z Bremy”, to przedstawienie obejrzeli uczniowie kl. III i IV ze Szkoły Podstawowej w Choceniu, natomiast drugie przedstawienie „Dobre serce, czyli Żabie czary” było dla zerówek oraz przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola w Choceniu.

„Pasowanie na Czytelnika” było nie lada wydarzeniem dla kl. II ze Szkoły Podstawowej w Choceniu. Uroczyste pasowanie na czytelnika, złożona przysięga, pamiątkowy dyplom i słodki upominek były  dla dzieci ważnym wydarzeniem. Warto przypomnieć o młodych artystach z Niepublicznego Przedszkola w Choceniu, którzy na tę okazję przygotowali krótką inscenizację, jak dbać i szanować książki.

W Choceńskim Centrum Kultury – Biblioteka było uroczyste otwarcie cyklu „Czytanie na Dywanie” , które rozpoczęło się przecięciem symbolicznej wstęgi wykonanej z kolorowych zakładek. Oczywiście nie zabrakło wyjątkowych gości, którzy specjalnie na tę okazję,  przeczytali dla najmłodszych ciekawe bajeczki.

Spotkanie autorskie oraz  warsztaty pt.: „Tworzenie tekstów reklamowych” poprowadził pan Jacek Getner.  Dla uczniów klas V i VI Szkoły Podstawowej oraz gimnazjalistów z Chocenia, znany autor czytał fragmenty swojej książki, odpowiadał o planach wydawniczych, a także na zakończenie dawał autografy.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek zakończyliśmy Plenerem malarskim zorganizowanym dla najmłodszych mieszkańców gminy. Tematem prac było „Wiosenne malowanie krajobrazu w parku”, który przypadł dzieciom bardzo do gustu. Podczas pleneru, który odbył się w Choceńskim Parku, odwiedził dzieci  Wójt Gminy Choceń pan Roman Nowakowski.

Z wielką radością Choceńskie Centrum Kultury – Biblioteka gościło tylu wspaniałych osobistości. Cieszymy się z faktu, że udało nam się przeprowadzić tyle ciekawych spotkań i przyciągnąć wielu nowych czytelników. Liczymy, iż w przyszłym roku uda  się powtórzyć ten sukces.   W ramach krótkiego przypomnienia zapraszamy do galerii. 

Powrót

Polecane artykuły:


Nasadzenia przy szlaku pieszym

Inwestycja „Utworzenie szlaku na potrzeby turystyki pieszej w Choceniu” jest już prawie gotowa. W ostatnim czasie dokonano nasadzeń krzewów, których widok cieszy korzystających ze szlaku. Zad [...]

Podziękowania od KGW "Niezapominajka"

Koło Gospodyń Wiejskich wsi Szczutkowa i Lutoborza "Niezapominajka" zorganizowało wycieczkę: Wieliczka - Zakopane - Wadowice - Częstochowa. Członkowie KGW oraz sympatycy zwiedzili wiele ciekawyc [...]