poniedziałek, 08 październik 2018

Justyna Cymerman wywalczyła wicemistrzostwo Świata w Kickboxingu.

Justyna Cymerman zawodniczka Akademii Mieszanych Sztuk Walki Wilkowice zdobyła drugie miejsce podcz [...] Justyna Cymerman zawodniczka Akademii Mieszanych Sztuk Walki Wilkowice zdobyła drugie miejsce podczas Mistrzostw Świata Wak K1, które odbywają się w Rydze(Łotwa) W finale fighterka  musiała uznać wyższość utytułowanej rywalki z Tadżykistanu. W dniach 4-7 października na Łotwie odbywały się Mistrzostwa Świata Wak K-1. W imprezie wzięła udział  dziesięcio osobowa Kadra Polski WAK-1 F , w jej składzie znalazła się Justyna , reprezentantka AMSW

W Rydze młoda fighterka startująca w kategorii junior młodszy - 50 kg
przez eliminacje przeszła jak piorun deklasując po kolei kolejne rywalki. W walce pólfinałowej podopieczna trenera Daniela Tobjasza wygrała walkę przez walkower zawodniczki z Rosji, poczym by w finale skrzyżować rękawice z Kholovą Bibinashastamo z Tadżykistanu. Po ciężkim boju Justyna jednak musiała uznać wyższość lepiej dysponowaniej tego dnia rywalki tym samym zdobywając tytuł Wicemistrzyni Świata.

Teraz trener i zawodniczka wracają na salę treningową, a za tydzień już kolejny start w Mistrzostwach Europy Wschodniej IBK Kyokushin w Siedlcach.
Wywiad Daniel Tobjasz :
Jestem bardzo zadowolony z Justyny, poraz kolejny udowodniła, że należy do światowej czołówki. Ostatnio bardzo ciężko trenowaliśmy co przełożyło się na wynik. Już za tydzień kolejne wyzwanie Mistrzostwa Europy Wschodniej IBK Kyokushin w których będzie również startowała starsza z sióstr Amelia.