środa, 24 kwiecień 2019

II OLIMPIADA KLAS MUNDUROWYCH W LIPNIE 2019

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/51-liceum-w-choceniu/5381-ii-olimpiada-klas-mundurowych-w-lipnie-2019.html
W dniach 16-17 kwietnia 2019 roku reprezentacja klas mundurowych ze Społecznego Liceum Ogólnokszta [...] W dniach 16-17 kwietnia 2019 roku reprezentacja klas mundurowych ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Choceniu wzięła udział w II OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU KLAS MUNDUROWYCH w Lipnie. Do udziału w zawodach stawiło się 19 drużyn z całej Polski. Każdy zespół liczył trzy osoby w tym jedna dziewczyna. W ciągu dwóch dni wyczerpujących zmagań uczestnicy turnieju musieli jak najlepiej zaprezentować się w 9 konkurencjach: MARSZ NA ORIENTACJĘ, INTELIGENT W MUNDURZE (test pisemny), FIRESTORM (tor strażacki), SZTAFETA KOMANDOSA (tor sprawnościowy), ARMAGEDON (nocny tor sprawnościowy-kondycyjny), WZGÓRZE ROZDARTYCH SERC (poranny bieg pod piaszczysta górę), SNAJPER (strzelanie z broni krótkiej i długiej), 112 (pierwsza pomoc), SAPER (rzut ćwiczebnym granatem do celu). Wszystkie konkurencje wymagały dużej sprawności fizycznej, kondycyjnej, wiedzy teoretycznej i praktycznej o służbach mundurowych. Nasza drużyna w każdej konkurencji dawała z siebie wszystko wynikiem czego był ogromny sukces w drugim dniu zmagań kiedy to po konkurencji SNAJPER czyli strzelanie z broni krótkiej i długiej okazało się że nasza szkoła była najlepsza i zajęła w niej I MIEJSCE. Oprócz tego nasza reprezentacja zajęła IV miejsce w konkurencji SAPER. W pozostałych konkurencjach nasz zespół plasował się między 9, a 12 miejscem.

W nagrodę cała drużyna SLO otrzymała 3 sztuki broni pneumatycznej w postaci wiatrówek. Oprócz tego każdy opiekun oraz zawodnik turnieju otrzymali pamiątkowe medale. Ostatecznie mistrzem turnieju została szkoła z Jabłonowa, II miejsce zajęło LO ze Skępego, a III miejsce - LO z Golubia-Dobrzynia. Wyniki całej końcowej klasyfikacji organizatorzy prześlą w późniejszym terminie. Pomimo ogromnego zmęczenia cały zespół SLO z Chocenia wrócili z turnieju bardzo zadowoleni z bagażem wielu cennych, militarnych doświadczeń. Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi wraz z opiekunem osiągniętego wyniku na II OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU KLAS MUNDUROWYCH 2019. Nasz zespół SLO w Choceniu reprezentowali: IZABELLA WROŃSKA, KACPER ROSIŃSKI oraz PIOTR KOSIŃSKI. Opiekunem drużyny był Pan Marcin Kędzierski.

Powrót

Polecane artykuły:


Przetarg na modernizację sieci wodociągowej

Ogłoszony został przetarg na realizację inwestycji pn Poprawa infrastruktury wodociągowej w Gminie Choceń poprzez wymianę rur azbestowo-cementowych. Oferty można składać za pośrednictwem Pla [...]