czwartek, 31 marzec 2022

Wnioski o żłobkowe od 1 kwietnia

https://www.chocen.pl/2-artykul/7132-wnioski-o-zlobkowe-od-1-kwietnia.html
Już od 1 kwietnia ZUS zacznie przyjmować elektroniczne wnioski o dofinansowanie pobytu w żłobku, [...] Już od 1 kwietnia ZUS zacznie przyjmować elektroniczne wnioski o dofinansowanie pobytu w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna. Dofinansowanie wyniesie do 400 zł miesięcznie na dziecko, które nie jest objęte Rodzinnym Kapitałem Opiekuńczym.

Więcej informacji -  pobierz
poniedziałek, 07 marzec 2022

POMAGAMY UKRAINIE!

https://www.chocen.pl/2-artykul/7084-pomagamy-ukrainie.html
W Szkole Podstawowej w Wilkowicach odbyła się zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy , środków czys [...]

W Szkole Podstawowej w Wilkowicach odbyła się zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy , środków czystości, pościeli kocy itp. Celem zbiorki była pomoc uchodźcom z Ukrainy. Jest nam bardzo miło, że uczniowie naszej szkoły i ich rodzice tak licznie włączyli się do naszej akcji.

Wszystkim ludziom dobrego serca, którzy przynosili do szkoły dary, bardzo dziękujemy!

Czytaj więcej...

czwartek, 02 grudzień 2021

Pieniądze na inwestycje

https://www.chocen.pl/2-artykul/6941-pieniadze-na-inwestycje.html
Razem ponad 11 mln zł. Tyle ostatnio otrzymaliśmy z Polskiego Ładu i innych programów rządowych [...]

Razem ponad 11 mln zł. Tyle ostatnio otrzymaliśmy z Polskiego Ładu i innych programów rządowych. Z czego 6,5 mln na wymianę rur azbestowych wodociąg Śmiałowice- Szatki, 3,5 mln na drogi gminne, 900 tysięcy na infrastrukturę wodociągowa i 300 tysięcy na infrastrukturę kanalizacyjną. To są jak dla naszej gminy naprawdę duże pieniądze. Nie będę opisywał projektów bo już to wielokrotnie czyniliśmy na naszej stronie internetowej, ponownie jednak załączę podziękowania dla Pań posłanek na Sejm Rzeczypospolitej Joanny Borowiak i Anny Gembickiej. Bez ich pomocy uzyskanie tak wysokiego wsparcia nie byłoby możliwe.
Dziękujemy.
Liczy się nie tylko kwota wsparcia ale także procent dofinansowania. Pozyskane środki stanowią 95% nakładów inwestycyjnych. Środki własne samorządu to tylko 5%. Według zapowiedzi to nie są ostatnie pieniądze dla samorządów. Będziemy się starać by również w następnych rozdaniach Choceń był wśród szczęśliwych beneficjentów.
Bez tytułu d3339

piątek, 20 sierpień 2021

Starostowie dożynek gminno - parafialnych w Czerniewicach

https://www.chocen.pl/2-artykul/6743-starostowie-dozynek-gminno-parafialnych-w-czerniewicach.html
Trwają przygotowania do dożynek gminno - parafialnych , na które zapraszamy w tym roku [...] Trwają przygotowania do dożynek gminno - parafialnych , na które zapraszamy w tym roku w dniu 5 września 2021 r., do Czerniewic. Starostami  dożynek będą Pani Sylwia Jabłońska z Wilkowic i Pan Andrzej Franciszek Szeląg z Olganowa.

Starościna dożynek
Pani Sylwia Jabłońska jest mężatką, ma 2 dzieci: syna Patryka w wieku 25 lat i córkę Olgę w wieku 23 lat. Mieszka wraz z mężem Jarosławem i rodziną w Wilkowicach. Pani Sylwia mieszka w Wilkowicach od urodzenia. Na terenie gminy prowadzą wspólnie z mężem gospodarstwo o łącznej pow. prawie 40 ha. Zajmują się produkcją zbóż oraz ziół. W gospodarstwie koncentrują się na uprawie melisy, lubczyku, cząbru, kozłka lekarskiego. Pani Sylwia lubi poznawać potrawy regionalne z kraju i ze świata oraz czytać książki - kryminały, a jej marzeniem jest podróż do Wenecji.

Starosta dożynek
Pan Andrzej Franciszek Szeląg jest żonaty, ma 2 dzieci: córkę Annę w wieku 15 lat i syna Adama w wieku 13 lat. Pan Andrzej zamieszkuje w miejscowości Olganowo od urodzenia. Wspólnie z żoną Iwoną Heleną prowadzą gospodarstwo rolne o łącznej powierzchni ponad 70 ha. Uprawiają głownie kukurydzę, pszenicę, buraki cukrowe i warzywa. Z trudem wygospodarowany czas wolny Pan Andrzej przeznacza dla rodziny oraz zainteresowania związane ze sportem i majsterkowanie.

wtorek, 17 sierpień 2021

Ostatni moment na spisanie się

https://www.chocen.pl/2-artykul/6737-ostatni-moment-na-spisanie-sie.html
 Pozostało 45 dni na dokonanie spisu w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszk [...]  Pozostało 45 dni na dokonanie spisu w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, a na terenie gminy Choceń mamy jeszcze niespisanych 1659 osób, co stanowi 20,97 %. Z obowiązku wywiązało się 6251 osób (79,03 %). Nie czekajcie Państwo do ostatniego dnia tj. 30 września br. Przypominamy, że w Urzędzie Gminy jest wyznaczone stanowisko do samospisu (pokój nr 6). Spisać się będzie można także podczas mobilnego punktu spisowego w dniu 5 września br., na boisku w Czerniewicach w godz. 15.00 do 18.00 podczas dożynek gminno-parafialnych w Czerniewicach.
logo NSP 1 9fa91
wtorek, 17 sierpień 2021

KGW podczas Święta Powiatu

https://www.chocen.pl/2-artykul/6736-kgw-podczas-swieta-powiatu.html
W sobotę 14 sierpnia 2021 r., na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie odbyło się Świę [...] W sobotę 14 sierpnia 2021 r., na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie odbyło się Święto Powiatu Włocławskiego. Podczas Festiwalu Smaku przeprowadzono konkurs na Najlepszy smalec kujawski oraz Najlepsze placki ziemniaczane z dodatkami. W konkursie zaprezentowały się dwa koła gospodyń wiejskich z gminy Choceń – KGW Szczutkowa i Lutoborza „Niezapominajka” i KGW Śmiłowice. Dziękujemy za udział. Było przepysznie.

image000001 1946d image000000 36832
poniedziałek, 01 luty 2021

Ogłoszenie - sprzedaż działek

https://www.chocen.pl/2-artykul/6438-ogloszenie-sprzedaz-dzialek.html
Wójt Gminy Choceń ogłasza publiczny nieograniczony przetarg ustny na sprzedaż: - działek budowl [...]

Wójt Gminy Choceń ogłasza publiczny nieograniczony przetarg ustny na sprzedaż: - działek budowlanych położonych w Czerniewicach oznaczonych numerami:

Dz. nr - 214/1 o pow. 0,1001 ha 

Dz. nr - 214/2 o pow. 0,1001 ha 

Dz. nr - 214/4 o pow. 0,1018 ha

Dz. nr - 214/5 o pow. 0,1019 ha

Czytaj więcej...

czwartek, 21 maj 2020

Inicjatywa Stowarzyszenia Lornetka

https://www.chocen.pl/2-artykul/6055-inicjatywa-stowarzyszenia-lornetka.html
Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych Lornetka pozyskało środki na inicjatywę związaną z [...] Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych Lornetka pozyskało środki na inicjatywę związaną z przygotowaniem oraz dostarczaniem posiłków dla osób najbardziej potrzebujących z rejonu gminy Choceń oraz Boniewo. Usługa dedykowana jest dla podopiecznych Ośrodków  Pomocy Społecznej, niepełnosprawnych, osób starszych  w szczególnie trudnej sytuacji materialnej oraz dzieci z rodzin dotkniętych skutkami epidemii COVID (w następstwie której rodzice np. stracili pracę). Osoby zainteresowane w/w wsparciem, potrzebujące zdrowego, pełnowartościowego posiłku przygotowywanego i dostarczanego zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Choceniu.
niedziela, 27 październik 2019

„Wakacje z Książką” – podsumowanie

https://www.chocen.pl/2-artykul/5716-wakacje-z-ksiazka-podsumowanie.html
W dniu 28 października 2019 r., o godzinie 9.00 w Choceńskim Centrum, Kultury- Biblioteka odbędzi [...] W dniu 28 października 2019 r., o godzinie 9.00 w Choceńskim Centrum, Kultury- Biblioteka odbędzie się uroczystość wręczenia nagród w III edycji konkursu czytelniczego „Wakacje z Książką”.
czwartek, 24 październik 2019

Ślubowanie pierwszoklasistów

https://www.chocen.pl/2-artykul/5715-slubowanie-pierwszoklasistow.html
Ślubowanie uczniów to piękna tradycja. Jak co roku na terenie naszej gminy ta niecodzienna uroczy [...] Ślubowanie uczniów to piękna tradycja. Jak co roku na terenie naszej gminy ta niecodzienna uroczystość odbędzie się w trzech Szkołach Podstawowych. Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Wilkowicach odbędzie się 25 października o godzinie 11:30. Ślubowanie na sztandar szkoły złoży 24 uczniów. Natomiast w Szkole Podstawowej w Śmiłowicach odbędzie się 28 października o godzinie 11:00. Szkoła swoje grono powiększy o 9 pełnoprawnych uczniów. W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu odbędzie 31 października o godzinie 9:00. W tym ważnym dniu do pasowania przystąpi 44 uczniów.

Nowym pierwszoklasistom życzymy powodzenia, jak i również wszelkich sukcesów.
czwartek, 17 październik 2019

Kamień węgielny w Oazie Medica

https://www.chocen.pl/2-artykul/5707-kamien-wegielny-w-oazie-medica.html
Miło nam poinformować o uroczystości, która odbyła się w Klinice Uzależnień OAZA Medica. W d [...] Miło nam poinformować o uroczystości, która odbyła się w Klinice Uzależnień OAZA Medica. W dniu 16 października 2019 r., o godz. 12.00 w miejscowości Ługowiska odbyło się symboliczne wmurowanie Kamienia Węgielnego pod budowę na terenie naszej gminy Domu Opieki dla Osób Starszych i Uzależnień wraz z niezbędną infrastrukturą. Współwłaściciel Kliniki Uzależnień OAZA Medica, Pan Patrycjusz Maniecki zapoznał zebranych z realizowanymi działaniami przez Oazę. Odczytano, podpisano oraz uroczyście wmurowano akt erekcyjny. Budowa domu opieki dla 30 osób, będzie trwała dwa lata.

Akt erekcyjny

link do zdjęć: https://drive.google.com/drive/folders/14NOoOCSMpb6Sv3-hzLuHBjY27N1KwXaq?usp=sharing
czwartek, 13 czerwiec 2019

II POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO – OBRONNE „DZIELNI RYCERZE - SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE”

https://www.chocen.pl/2-artykul/5508-ii-powiatowe-zawody-sportowo-obronne-dzielni-rycerze-sprawni-jak-zolnierze.html
W dniu 07 czerwca 2019 roku w Choceniu odbyły się II Powiatowe Zawody „Dzielni rycerze – spraw [...] W dniu 07 czerwca 2019 roku w Choceniu odbyły się II Powiatowe Zawody „Dzielni rycerze – sprawni jak żołnierze”. Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy „MAT” działający przy Społecznej Branżowej Szkole I Stopnia im. Adama Mickiewicza w Choceniu. Finansowego wsparcia udzieliło Starostwo Powiatowe we Włocławku. Do wspólnej rywalizacji zgłosiło się pięć drużyn reprezentujących: SP Kowal, ZPO Lubień Kujawski, SP Lubraniec, SP Wilkowice oraz SLO Choceń. Otwarcia turnieju dokonał radny powiatu włocławskiego pan Dawid Dalmann, który jednoznacznie stwierdził, że tematyka zawodów w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebna i warto ją kultywować i pielęgnować. Każdy zespół składał się z trzech osób, których zadaniem było jak najlepsze zaprezentowanie się w pięciu konkurencjach: test wiedzy, strzelanie z broni pneumatycznej długiej, rzut ćwiczebnym granatem do celu, tor sprawnościowy oraz pierwsza pomoc przedmedyczna. Po zakończonych zmaganiach wszyscy uczestnicy, opiekunowie oraz goście zaproszeni mogli skosztować pysznej kiełbaski z grilla.

Czytaj więcej...