czwartek, 13 czerwiec 2019

II POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO – OBRONNE „DZIELNI RYCERZE - SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE”

https://www.chocen.pl/2-artykul/5508-ii-powiatowe-zawody-sportowo-obronne-dzielni-rycerze-sprawni-jak-zolnierze.html
W dniu 07 czerwca 2019 roku w Choceniu odbyły się II Powiatowe Zawody „Dzielni rycerze – spraw [...] W dniu 07 czerwca 2019 roku w Choceniu odbyły się II Powiatowe Zawody „Dzielni rycerze – sprawni jak żołnierze”. Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy „MAT” działający przy Społecznej Branżowej Szkole I Stopnia im. Adama Mickiewicza w Choceniu. Finansowego wsparcia udzieliło Starostwo Powiatowe we Włocławku. Do wspólnej rywalizacji zgłosiło się pięć drużyn reprezentujących: SP Kowal, ZPO Lubień Kujawski, SP Lubraniec, SP Wilkowice oraz SLO Choceń. Otwarcia turnieju dokonał radny powiatu włocławskiego pan Dawid Dalmann, który jednoznacznie stwierdził, że tematyka zawodów w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebna i warto ją kultywować i pielęgnować. Każdy zespół składał się z trzech osób, których zadaniem było jak najlepsze zaprezentowanie się w pięciu konkurencjach: test wiedzy, strzelanie z broni pneumatycznej długiej, rzut ćwiczebnym granatem do celu, tor sprawnościowy oraz pierwsza pomoc przedmedyczna. Po zakończonych zmaganiach wszyscy uczestnicy, opiekunowie oraz goście zaproszeni mogli skosztować pysznej kiełbaski z grilla.

Ostatecznie po podliczeniu wyników z poszczególnych konkurencji okazało się, że mistrzem powiatu w II Powiatowych Zawodach „Dzielni rycerze – sprawni jak żołnierze” została Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego z Kowala, która o 1,5 punkta wyprzedziła drugi w klasyfikacji Zespół Placówek Oświatowych im. hm. Janka Bytnara "Rudego" w Lubieniu Kujawskim.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt najlepszą strzelczynią, z wynikiem 43/50 punktów została reprezentantka Publicznej Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego
w Lubrańcu – DOMINIKA SADOWSKA.


Najlepszym strzelcem, po emocjonującej dogrywce, z wynikiem 45p./50 został reprezentant Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choceniu – KAMIL MICHALAK.
Najlepszą zawodniczką zawodów, z wynikiem 19,5p./24p. została również zawodniczka Publicznej Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego w Lubrańcu – DOMINIKA SADOWSKA.
Natomiast najlepszym zawodnikiem zawodów, w wynikiem 28p./ 36p. został reprezentant Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego z Kowala – MACIEJ CHIRKOWSKI.

Podczas ceremonii zakończenia zawodów swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście w osobach: pana Mariusza Kieszkowskiego – przedstawiciela Starostwa Powiatowego we Włocławku, Naczelnika Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska, pana Dawida Dalmanna – Radnego Powiatu Włocławskiego, pani Tamary Mikołajczak – Dyrektora SLO i SBSIS w Choceniu oraz pani Moniki Czaplickiej – Wicedyrektora SLO
i SBSIS w Choceniu. Podsumowania zawodów dokonał prezes UKS „MAT” w Choceniu – pan Marcin Kędzierski, który przedstawił wszystkim zgromadzonym wyniki
w poszczególnych kategoriach. Wręczenia nagród drużynowych oraz indywidualnych dokonali zaproszeni na uroczystość goście honorowi.

Wszystkie szkoły biorące udział w zawodach zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami oraz dyplomami, natomiast wszyscy zawodnicy oraz opiekunowie otrzymali pamiątkowe medale. Dodatkowo wyróżnione zawodniczki oraz zawodnicy w kategoriach indywidualnych otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.

Wszystkim zawodniczkom oraz zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy za rok na kolejna III Edycję Zawodów.

Wyniki kategorii drużynowej:
I miejsce – SP KOWAL
II miejsce – ZPO LUBIEŃ KUJAWSKI
III miejsce – SLO CHOCEŃ
IV miejsce – PSP LUBRANIEC
V miejsce – SP WILKOWICE

Wyniki klasyfikacji indywidualnej dziewcząt w kategorii „strzelec”
I miejsce – DOMINIKA SADOWSKA – wynik 43p. (PSP Lubraniec).
II miejsce – IZABELLA WROŃSKA – wynik 43p. (SLO Choceń).
III miejsce – JUSTYNA JESIONOWSKA – wynik 41p. (ZPO Lubień Kujawski).

Wyniki klasyfikacji indywidualnej chłopców w kategorii „strzelec”.
I miejsce – KAMIL MICHALAK – wynik 45p. (SLO Choceń).
II miejsce – MACIEJ CHIRKOWSKI – wynik 45p. (SP Kowal).
III miejsce – ERWIN MICHALSKI – wynik 45p. (SP Wilkowice).

Wyniki klasyfikacji indywidualnej dziewcząt.
I miejsce – DOMINIKA SADOWSKA – wynik 19,5p. (PSP Lubraniec).
II miejsce – JUSTYNA JESIONOWSKA – wynik 18,5p. (ZPO Lubień Kujawski).
III miejsce – ZUZANNA SKRZYPIŃSKA – wynik 16,5p. (SP Kowal).

Wyniki klasyfikacji indywidualnej chłopców.
I miejsce – MACIEJ CHIRKOWSKI – wynik 28p. (SP Kowal).
II miejsce – ADRIAN PAJĘCKI – wynik 26p. (SP Kowal).
III miejsce – KAMIL MICHALAK – wynik 24,5p. (SLO Choceń).
 

opracował: Marcin Kędzierski.Powrót

Polecane artykuły:


Samochód dla OSP w Wilkowicach już w drodze

W jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowicach w tym roku wielkie święto. Nowy, lekki samochód ratowniczo-gaśniczy o wartości 450 tys. zł brutto, jest już w drodze do remizy. Gmina dof [...]

Podpisano umowę na budowę zbiorników retencyjnych na wodę pitną w Choceniu

W dniu 08.08.2022 Wójt Gminy Choceń podpisał umowę z firmą Kan-Invest Mariusz Gocel na realizację zadania pt." „Poprawa zaopatrzenia ludności w wodę pitną” Realizacja inwestycji polega na [...]