środa, 22 grudzień 2021

Przebudowa infrastruktury hydroforni w Choceniu

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/6978-przebudowa-infrastruktury-hydroforni-w-choceniu.html
100%auto
W ramach zadania: "Przebudowa infrastruktury hydroforni w Choceniu" w budynku Stacji Uzdatniania Wod [...]

W ramach zadania: "Przebudowa infrastruktury hydroforni w Choceniu" w budynku Stacji Uzdatniania Wody w Choceniu została zamontowana lampa UV w celu dezynfekcji wody przeznaczonej do picia. Montaż lampy UV polegał na wykonaniu by-passu rurociągu głównego z niezbędną armaturą, posadowieniu reaktora, wsporników montażowych, szafy zasilającej oraz kranika do poboru próbek wody. W skład zestawu monitoringu UV wchodzi urządzenie PROTEC LP 4300 wraz z czujnikiem i wyświetlaczem.Lampa UV jest jednym z najskuteczniejszych sposobów dezynfekcji wody pitnej, emitującym promieniowanie UVC, które jest fragmentem spektrum światła UV (emitowanego przez słońce). Jest to metoda naturalna, pozbawiona środków chemicznych.

Dzięki temu możliwa staje się skuteczna dezynfekcja wody pitnej poprzez efektywne wykorzystanie dostarczanych technologii. Odpowiednio dobrane urządzenia pozwalają dezaktywować mikroorganizmy przy braku jakichkolwiek zmian w smaku oraz zapachu wody. Lampy UV wykorzystują promieniowanie w okolicach zakresu 254 nm (zakres UVC), brak tu środków chemicznych czy też innych składników, których nie można zaklasyfikować jako naturalne.To tanie w eksploatacji urządzenia, charakteryzujące się wysoką efektywnością w dezaktywacji mikroorganizmów, w tym Clostridiów czy też Legionelli. 

Lampa UV eliminuje zagrożenia niewidzialne dla naszych oczu. Dokładamy wszelkich starań, żeby woda była jak najlepszej jakości. Wszystkie wyniki badań wody uzdatnionej są prawidłowe. Jednakże wykorzystanie lampy UV przy produkcji wody staje się niejako standardem, dającym ochronę przed wieloma mikroorganizmami mogącymi pojawiać się w wodzie. Wiele gmin z terenu powiatu włocławskiego posiada już takie urządzenie. Wykonawcą zadania była firma  PROBIKO-AQUA SP. Z O.O. z Kostrzyna. W 2022 r. montaż lamp UV jest planowany w pozostałych Stajach Uzdatniania Wody. 

lampa2 322cb

Powrót

Polecane artykuły:


Przetarg na modernizację sieci wodociągowej

Ogłoszony został przetarg na realizację inwestycji pn Poprawa infrastruktury wodociągowej w Gminie Choceń poprzez wymianę rur azbestowo-cementowych. Oferty można składać za pośrednictwem Pla [...]

Przebudowa drogi Czerniewice - Wilkowice

Rozpoczęły się pierwsze prace drogowe na terenie gminy. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. z Kutna zgodnie z podpisaną umową realizuje prace przy przebudowie drogi Czerniewice - Wilko [...]