środa, 25 maj 2022

W imieniu LGD zapraszamy Państwa do wyrażenia opinii na temat warunków życia w gminach powiatu włocławskiego

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7213-w-imieniu-lgd-zapraszamy-panstwa-do-wyrazenia-opinii-na-temat-warunkow-zycia-w-gminach-powiatu-wloclawskiego.html
W imieniu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki zapraszamy Państwa do wyra [...]

W imieniu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki zapraszamy Państwa do wyrażenia opinii na temat warunków życia w gminach powiatu włocławskiego poprzez udział w badaniu ankietowym.

Ankieta jest anonimowa, a informacje dzięki niej pozyskane będą wykorzystane do przygotowania ewaluacji końcowej realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju  na lata 2014-2020 Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki (LSR).

Link do ankiety:

https://omikronbadania.pl/questo/b.php?a=35d44af3&b=3b9f7ca8f&c=64fcde53

poniedziałek, 23 maj 2022

Umorzona część pożyczki

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7211-umorzona-czesc-pozyczki.html
Na wniosek Wójta Gminy Choceń, Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wo [...]

Na wniosek Wójta Gminy Choceń, Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, umorzył 45 208,56 zł pożyczki zaciągniętej przez Gminę Choceń. Kwota ta stanowi 15 % pożyczki udzielonej w roku 2012, na zadanie pn. „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków oraz przebudowa kanalizacji deszczowej na terenie gminy Choceń”. Bardzo dziękujemy. W rozpatrzeniu przez Radę Nadzorczą WFOŚiGW jest jeszcze jeden wniosek o umorzenie kwoty 138.708,27 zł, co stanowi 6,83 % pożyczki udzielonej Gminie również w roku 2012 na zadanie pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej na terenie aglomeracji Choceń”. Mamy nadzieję, że także ten wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie.

poniedziałek, 23 maj 2022

Szlak w Choceniu już z asfaltem

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7210-szlak-w-choceniu-juz-z-asfaltem.html
Inwestycja „Utworzenie szlaku na potrzeby turystyki pieszej w Choceniu” cieszy się dużym zaint [...]

Bez tytułu fefc3 5e345 1a868Inwestycja „Utworzenie szlaku na potrzeby turystyki pieszej w Choceniu” cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy obserwują postęp prac. Przed weekendem na szlaku został położony asfalt. Zadanie obejmuje roboty drogowe związane z przygotowaniem szlaku o długości 0,863 km, nasadzenia krzewów, montaż ławek oraz oświetlenia solarno-hybrydowego. Planowany termin zakończenia realizacji zadania to czerwiec 2022 r. Na realizację przedsięwzięcia, gmina otrzyma dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w wysokości do 63,63 % kosztów kwalifikowanych.

Czytaj więcej...

poniedziałek, 23 maj 2022

Bezpłatne badania mammograficzne w Choceniu.

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7209-bezplatne-badania-mammograficzne-w-choceniu.html
Zapraszamy wszystkie mieszkanki gminy Choceń w wieku 50-69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące [...]

Zapraszamy wszystkie mieszkanki gminy Choceń w wieku 50-69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie wykonywały mammografii na bezpłatne badanie mammograficzne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Panie w wieku 40-49 lat oraz powyżej 69 roku życia mogą przebadać się odpłatnie. Koszt 100 zł. 

Badanie wykonasz w mammobusie w Choceniu w dniu:

1 czerwca 2022 – środa, (9-2)

obok budynku Szkoły Podstawowej, ul. Sikorskiego 12.

 Zapisz się na mammografię:

 - pod numerem: 42 254 64 17

 - przez Internet na stronie medica.org.pl.

Do rejestracji proszę przygotować nr PESEL oraz nr telefonu.

Czytaj więcej...

poniedziałek, 23 maj 2022

Rekrutacja do żłobka trwa

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7106-rekrutacja-w-zlobku-na-rok-2022-2023.html
Drodzy rodzice przypominamy o trwającej rekrutacji do Żłobka „Pomponik” w Choceniu na rok szk [...]

Drodzy rodzice przypominamy o trwającej rekrutacji do Żłobka „Pomponik” w Choceniu na rok szkolny 2022/2023. Rekrutacja trwa do końca maja. Serdecznie zapraszamy dzieci od 20 tygodnia do 3 roku życia. Chętnych rodziców zapraszam do składania zgłoszeń wraz z potrzebnymi dokumentami.  Poniżej dokumenty do pobrania. W razie pytań zapraszam do kontaktu osobistego w żłobku lub pod numerem telefonu 605 518 625.

Zastępca dyrektora

Patrycja Matusiak

Karta zgłoszeniowa PŁATNY
Karta zgłoszeniowa PROJEKT
Oświadczenie o sprawowaniu opieki
Oświadczenie o wielodzietności rodziny
Oświadczenie o zamieszkaniu
Regulamin rekrutacja
Plakat

piątek, 20 maj 2022

Uroczyste przekazanie sprzętu „Granty PPGR”

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7208-uroczyste-przekazanie-sprzetu-granty-ppgr.html
Gmina Choceń realizuje projekt grantowy "Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwo [...]

1 9d3cb

Gmina Choceń realizuje projekt grantowy "Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020. Dzieci z rodzin pegeerowskich z terenu naszej gminy otrzymają 20 laptopów, 3 komputery stacjonarne i 1 tablet. Uroczyste przekazanie sprzętu zainteresowanym Rodzinom odbędzie się w dniu 31 maja br. o godz. 15:00.

2 41f45

piątek, 20 maj 2022

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki – główne założenia LSR na lata 2014-2020

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7207-stowarzyszenie-lokalna-grupa-dzialania-dorzecza-zglowiaczki-glowne-zalozenia-lsr-na-lata-2014-2021.html
CEL OGÓLNY 3 - Rozwój turystyki i agroturystyki oraz podniesienie jakości życia mieszkańców w [...]

Bez tytułu 6e93a
CEL OGÓLNY 3 - Rozwój turystyki i agroturystyki oraz podniesienie jakości życia mieszkańców w obszarze komunikacji, rekreacji i wypoczynku

Potrzeba realizacji celu wynikła ze zdiagnozowanych problemów i potrzeb dotyczących m.in. zbyt słabo rozwiniętej oferty kulturalnej, małego wsparcia na kultywowanie tradycji lokalnych, niskiego potencjału organizacyjno-finansowego większości organizacji społecznych z obszaru LSR.

W ramach celu ogólnego 3 realizowane jest:

  • Przedsięwzięcie 3.1 – Program rewitalizacji infrastruktury turystycznej wraz z rozbudową i modernizacją bazy rekreacyjnej i kulturalnej na terenie LGD
  • Przedsięwzięcie 3.2 – Budowa i przebudowa dróg lokalnych gwarantujących spójność terytorialną w zakresie włączenia społecznego

Czytaj więcej...

piątek, 20 maj 2022

Kolorowy skwer

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7206-kolorowy-skwer.html
Tradycją już jest, iż w miesiącu maju skwerek w centrum Chocenia tonie w kolorowych kwiatach. W [...] Tradycją już jest, iż w miesiącu maju skwerek w centrum Chocenia tonie w kolorowych kwiatach. W tym roku kwiaty zostały posadzone przez Panie z Ukrainy, które zostały zatrudnione w ramach robót publicznych. Prace jak zawsze nadzorowane były przez Panią Annę Nitecką. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Celem akcji jest upiększenie centrum naszej miejscowości gdzie można usiąść, porozmawiać i odpocząć.
czwartek, 19 maj 2022

Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7204-budowa-przydomowych-oczyszczalni-sciekow.html
Zakończyła się, zaplanowana na ten rok budżetowy, budowa 8 szt., przydomowych oczyszczalni ście [...]

Zakończyła się, zaplanowana na ten rok budżetowy, budowa 8 szt., przydomowych oczyszczalni ścieków. Prace wykonywała firma Eko-bud Agnieszka Żołędowska Włocławek. Wartość umowy wynosi 80 tys. zł. Zadanie jest finansowane z budżetu gminy. Właściciel nieruchomości ponosi koszty budowy oczyszczalni przydomowej w wysokości 4 tys. zł.  

środa, 18 maj 2022

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku zaprasza do udziału w webinarium pt. „Cyfryzacja w przedsiębiorstwie – szkolenia i doradztwo”

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7202-lokalny-punkt-informacyjny-funduszy-europejskich-we-wloclawku-zaprasza-do-udzialu-w-webinarium-pt-cyfryzacja-w-przedsiebiorstwie-szkolenia-i-doradztwo.html
Spotkanie odbędzie się 25.05.2022 r., początek godzina 10:00. Przewidujemy, że potrwa do 11:30. [...]

Bez tytułu 8ffb9Spotkanie odbędzie się 25.05.2022 r., początek godzina 10:00. Przewidujemy, że potrwa do 11:30.

Gwałtowny rozwój technologii cyfrowych silnie oddziałuje na sferę gospodarczą. Wręcz mówi się o IV rewolucji przemysłowej. Współczesne firmy nawet zupełnie malutkie nie mogą się obejść bez cyfrowych narzędzi.

Fundusze Europejskie wspierają rozwój polskich przedsiębiorstw, również w obszarze cyfryzacji.  Ruszyła realizacja projektów szkoleniowych „Akademia Menadżera MŚP – kompetencje cyfrowe”. Zainteresowanie szkoleniami jest ogromne.

Na spotkaniu dowiesz się jak sięgnąć po dofinansowanie do potrzebnych przedsiębiorcom      i ich pracownikom szkoleń podnoszących umiejętności cyfrowe. Mogą to być zagadnienia dotyczące e-marketingu czy e-sprzedaży, po złożone zagadnienia cyfrowej fabryki. Dofinansowanie może maksymalnie wynosić 80% kosztów szkoleń.

Program webinarium dostępny jest tutaj

Warunkiem uczestnictwa w webinarium jest przesłanie na nasz adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zgłoszenia wpisując w tytule WEB 25.05.2022 oraz w treści nazwę firmy/imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail.  Każdy uzyska od nas  zwrotne potwierdzenie.

Dostęp do webinarium jest bardzo prosty. Wystarczy dysponować komputerem oraz dostępem do sieci i połączyć się z nami za pomocą przesłanego, najpóźniej w dniu spotkania, linku.

Zapisać się można również telefonicznie 54 235 67 12.

Nie przegap okazji! Serdecznie zapraszamy!

poniedziałek, 16 maj 2022

Trwają prace przy szlaku pieszym w Choceniu

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7197-trwaja-prace-przy-szlaku-pieszym-w-choceniu.html
Prace związane z utworzeniem szlaku na potrzeby turystyki pieszej w Choceniu (po kolejce w kierunku [...]

Bez tytułu fefc3 5e345Prace związane z utworzeniem szlaku na potrzeby turystyki pieszej w Choceniu (po kolejce w kierunku Ząbina) są zaawansowane. Ścieżka zmienia się z dnia na dzień. Jeszcze w maju planowane jest położenie asfaltu. Inwestycja obejmuje roboty drogowe związane z przygotowaniem szlaku o długości 0,863 km, nasadzenia krzewów, montaż ławek oraz oświetlenia solarno-hybrydowego. Planowany termin zakończenia realizacji zadania to czerwiec 2022 r. Na realizację przedsięwzięcia, gmina otrzyma dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w wysokości do 63,63 % kosztów kwalifikowanych.

Czytaj więcej...