Broszura informacyjna zakup węgla po cenie preferencyjnej

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7481-broszura-informacyjna-zakup-wegla-po-cenie-preferencyjnej.html
W załączniku znajdą Państwo broszurę z instrukcją postępowania zakupowego. - pobierz

W załączniku znajdą Państwo broszurę z instrukcją postępowania zakupowego. - pobierz

wtorek, 31 styczeń 2023

Przetarg na budowę dróg na nowym osiedlu w Choceniu

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7592-przetarg-na-budowe-drog-na-nowym-osiedlu-w-choceniu.html
Ogłoszony został przetarg na realizację inwestycji pn Budowa dróg na osiedlu domków jednorodzin [...]

Ogłoszony został przetarg na realizację inwestycji pn Budowa dróg na osiedlu domków jednorodzinnych w Choceniu. Oferty można składać za pośrednictwem Platformy eZamawiajacy pod adresem https://chocen.ezamawiajacy.pl. do dnia 14 lutego 2023 r. do godz. 10:00.

Inwestycja obejmuje swoim zakresem budowę 11 odcinków dróg o łącznej długości 2,951 km wraz niezbędną infrastrukturą techniczną: roboty pomiarowe, różne, nawierzchnia, pobocza, zjazdy, oznakowanie. Roboty obejmować będą również wykonanie kanalizacji deszczowej oraz sieci wodno-sanitarnej. Realizacja zadania planowana jest na 2023 rok. Inwestycja jest współfinansowana w ramach Rządowego Programu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.
Bez tytułu f4d88

wtorek, 31 styczeń 2023

Przetarg na kotłownie w Borzymiu i Choceniu

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7589-przetarg-na-kotlownie-w-borzymiu-i-choceniu.html
Ogłoszony został przetarg na realizację inwestycji pn.: Modernizacja kotłowni dla budynków wiel [...]

Ogłoszony został przetarg na realizację inwestycji pn.: Modernizacja kotłowni dla budynków wielorodzinnych w miejscowościach Borzymie i Choceń w celu poprawy efektywności energetycznej budynków. Oferty można składać za pośrednictwem Platformy eZamawiajacy pod adresem https://chocen.ezamawiajacy.pl. do dnia 16.02.2023 r. do godz. 10:00.

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących prac:
- wymiana istniejących kotłów miałowych na olejowe z naczyniem w zbiorczym zamkniętym;
- wymiana instalacji technologicznej w kotłowniach;
- wymiana pomp obiegowych oraz armatury (zawory mieszające z siłownikami, zawory, manometry, termometry);
- wykonanie nowej izolacji termicznej po uprzednim demontażu starej izolacji na rurociągach technologicznych;
- wymiana sterowania i układu automatyki, przynależnie do przewidywanego nowego wyposażenia;
- wymiana istniejących wkładów kominowych na wkład ze stali nierdzewnej
- montaż zbiorników olejowych dwupłaszczowych w wydzielonym pomieszczeniu
- remont pomieszczeń kotłowni i składu oleju.
Inwestycja realizowana będzie na działkach oznaczonych numerami ewidencyjnymi 561, 559, 555 położonych w miejscowości Choceń, 53/5, 53/6, 53/7, 19/9 położonych w miejscowości Borzymie gm. Choceń. Zakończenie zadania planowane jest na wrzesień 2023 r. Inwestycja jest współfinansowana w ramach Rządowego Programu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – edycja trzecia PGR.

poniedziałek, 30 styczeń 2023

Informacja

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7587-informacja-87.html
Uprzejmie informujemy, iż w dniu 01.02.2023r. (środa) w godzinach 11:45 - 13:30 Urząd Gminy w [...]
Uprzejmie informujemy,
iż w dniu 01.02.2023r. (środa)
w godzinach 11:45 - 13:30
Urząd Gminy w Choceniu będzie nieczynny.
Za utrudnienia przepraszamy.
poniedziałek, 30 styczeń 2023

Podsumowanie 31 Finału WOŚP w Choceniu

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7586-podsumowanie-31-finalu-wosp-w-choceniu.html
29 STYCZNIA 2023 roku odbył się 31 Finał WOŚP. W Choceniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy [...]

29 STYCZNIA 2023 roku odbył się 31 Finał WOŚP. W Choceniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz dziewiętnasty za sprawą Sztabu utworzonego przy TKEiPG Choceń. Hasło 31 Finału WOŚP brzmiało: „Żyj zdrowo w zdrowym świecie” - Chcemy wygrać z sepsą! - Finał dla wszystkich – małych i dużych”. Po raz pierwszy Finał WOŚP dotyczył wszystkich, i młodych, i starszych – tak jak zapowiedział Jerzy Owsiak.  31 Finał WOŚP w Choceniu rozpoczęliśmy już 21 stycznia I Turniejem Piłki Nożnej Halowej dla dzieci z rocznika 2014 i młodszych.W niedzielę 29 stycznia 2023 roku o godzinie 8:00 kwestę uliczną rozpoczęło 17 wolontariuszy na terenie całej Gminy Choceń.  Tradycyjnie jak co roku o godzinie 10:00 kluby morsów z Chocenia i Lubrańca nad Jeziorem Borzymowskim włączy się kąpielą oraz licytacjami w akcję finałową WOŚP.

Czytaj więcej...

czwartek, 26 styczeń 2023

Kompleksowa modernizacja budynków w Czerniewicach i Śmiłowicach rozpoczęta

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7584-kompleksowa-modernizacja-budynkow-w-czerniewicach-i-smilowicach-rozpoczeta.html
PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO - USŁUGOWE MONIMAR - MARCIN KUCHARUK z Włocławka realizuje inwestycję [...]

Bez tytułu 70426PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO - USŁUGOWE MONIMAR - MARCIN KUCHARUK z Włocławka realizuje inwestycję pn Kompleksowa modernizacja budynków w Czerniewicach i Śmiłowicach, służąca poprawie ich efektywności energetycznej z zastosowaniem OZE. Zadanie obejmuje modernizację dwóch budynków w których znajdują się przedszkola w Śmiłowicach oraz w Czerniewicach. Obecnie prowadzone są prace przy  dociepleniu ścian zewnętrznych w Czerniewicach oraz remont łazienki i zaplecza socjalnego w Śmiłowicach. Zakończenie zadania planowane jest na 10.10.2023 r. Inwestycja jest dofinansowana w ramach Rządowego Programu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Czytaj więcej...

środa, 25 styczeń 2023

Włocławski PUP zachęca do składania wniosków o dotację

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7582-wloclawski-pup-zacheca-do-skladania-wnioskow-o-dotacje.html
Powiatowy Urząd Pracy we  Włocławku informuje, iż od 30 stycznia do 03 lutego 2023r. będzi [...]

Powiatowy Urząd Pracy we  Włocławku informuje, iż od 30 stycznia do 03 lutego 2023r. będzie prowadził nabór wniosków o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności i na doposażenie lub wyposażenia stanowiska pracy.

Kwota dofinansowania wzrosła i obecnie wynosi 30 tysięcy złotych. O dotację może ubiegać się osoba bezrobotna zarejestrowana w bazie włocławskiego urzędu pracy. Ponadto zainteresowany dofinansowaniem,  musi przedstawić ciekawy pomysł na własną działalność, który będzie poparty doświadczeniem zawodowym bądź udokumentowanymi kwalifikacjami osoby wnioskującej o dotację.

W tym samym terminie PUP we Włocławku będzie prowadził nabór wniosków na doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy. W tym wypadku wsparcie finansowe to również 30 tysięcy złotych. Warunkiem przyznania funduszy przez PUP, jest pisemna deklaracja przedsiębiorcy, o utworzeniu i utrzymaniu stanowiska pracy, a co za tym idzie zatrudnienie osoby bezrobotnej na okres 24 miesięcy od momentu przyznania środków z urzędu pracy.

środa, 25 styczeń 2023

31 Finał WOŚP w Choceniu

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7581-31-final-wosp-w-choceniu.html
**29 STYCZNIA 2023 roku **w niedzielę handlową odbędzie się **31 Finał WOŚP. W Choceniu Wielka [...]

**29 STYCZNIA 2023 roku **w niedzielę handlową odbędzie się **31 Finał WOŚP. W Choceniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz dziewiętnasty **za sprawą Sztabu utworzonego przy Towarzystwie Kultury, Edukacji i Promocji Gminy Choceń. Siedzibą sztabu jest budynek Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Społecznej Branżowej Szkoły I Stopnia im. Adama Mickiewicza w Choceniu przy ulicy Sikorskiego 12. *„Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych”. ***Po raz pierwszy Finał będzie dotyczył wszystkich, i młodych, i starszych – zapowiedział Jerzy Owsiak. Hasło 31 Finału WOŚP to **„Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. **Każdy, kto weźmie udział w 31 Finale Orkiestry będzie miał swój wkład w efekt działań fundacji WOŚP.

31 Finał WOŚP w Choceniu rozpoczęliśmy w dniu 21 stycznia I Turniejem Piłki Nożnej Halowej dla dzieci z rocznika 2014 i młodszych. Udało nam się zebrać z wpisowego oraz ze sprzedaży ciast, gofrów oraz zbiórki do puszek na hali sportowej przez wolontariuszy blisko 2 tysiące złotych. To tak na dobry początek. W niedzielę 29 stycznia 2023 roku o godzinie 8:00** **kwestę uliczną rozpocznie 17 wolontariuszy na terenie całej Gminy Choceń. O 10:00 Choceński Klub Morsów wraz z morsami z Lubrańca nad Jeziorem Borzymowskim (Plaża Choceń) włączy się kąpielą oraz licytacjami w akcję promującą hasło tegorocznego Finału WOŚP „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”.

Czytaj więcej...

wtorek, 24 styczeń 2023

Trwające w ARiMR nabory wniosków w ramach PROW

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7578-trwajace-w-arimr-nabory-wnioskow-w-ramach-prow.html
wtorek, 24 styczeń 2023

Modernizacja gospodarstw rolnych – wkrótce nabory w obszarach E (nawadnianie) i F (zielona energia)

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7577-modernizacja-gospodarstw-rolnych-wkrotce-nabory-w-obszarach-e-nawadnianie-i-f-zielona-energia.html
Od 31 stycznia 2023 r. rolnicy, którzy planują w swoich gospodarstwach inwestycje związane z nawa [...]

Od 31 stycznia 2023 r. rolnicy, którzy planują w swoich gospodarstwach inwestycje związane z nawadnianiem lub wykorzystaniem zielonych źródeł energii, będą mogli ubiegać się o wsparcie finansowe. Nabory wniosków prowadzone będą w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” z PROW 2014-2020.

Wsparcie w obszarze nawadniania w gospodarstwie

Wsparcie w obszarze E (nawadnianie w gospodarstwie) będzie przyznawane rolnikom w formie refundacji części poniesionych kosztów kwalifikowanych planowanej do zrealizowania inwestycji. A mogą nią być: wykonanie nowego nawodnienia, ulepszenie istniejącej instalacji nawadniającej czy ulepszenie instalacji nawadniającej połączone z powiększeniem nawadnianego obszaru. Wysokość pomocy wynosi 100 tys. zł, a poziom wsparcia to 60 proc. kosztów kwalifikowanych w przypadku operacji realizowanej przez tzw. „młodego rolnika” lub 50 proc. kosztów kwalifikowalnych w pozostałych przypadkach. Ten limit nie łączy się z limitami w pozostałych obszarach finansowanych w ramach „Modernizacji gospodarstw rolnych”, czyli A (produkcja prosiąt), B (produkcja mleka krowiego), C (produkcja bydła mięsnego), D (innowacje) oraz F (zielona energia).

Czytaj więcej...

poniedziałek, 23 styczeń 2023

Konkurs Moja mała Ojczyzna

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7575-konkurs-moja-mala-ojczyzna.html
Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku jest organizatorem konkursu na przeds [...]

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku jest organizatorem konkursu na przedszkolny projekt edukacyjny „Moja mała Ojczyzna”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawko-Pomorskiego. Konkurs kierowany jest do nauczycieli przedszkoli naszego województwa. Prosimy o przesłanie materiałów przedszkolom oraz umieszczenie powyższej informacji wraz z plakatem na stronie Państwa jednostki. Karta zgłoszenia wraz z wymaganą konkursem dokumentacją znajduje się na stronie: MOJA MAŁA OJCZYZNA – Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

poniedziałek, 23 styczeń 2023

Dodatkowa pula pieniędzy na azbest

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7574-dodatkowa-pula-pieniedzy-na-azbest.html
Miło nam poinformować, że Gmina Choceń otrzymała jako nieliczna jednostka samorządowa dodatkow [...]

Miło nam poinformować, że Gmina Choceń otrzymała jako nieliczna jednostka samorządowa dodatkową kwotę pieniędzy na demontaż, utylizację i transport wyrobów zawierających azbest. To efekt naszej corocznej działalności w utylizację tego niebezpiecznego wyrobu. Co roku udaje nam się pozyskać dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu przez co efekt finalny każdego roku jest większy jeśli chodzi o tony zutylizowanego azbestu. W roku bieżącym to kwota aż 100.000,00 zł. Mieszkańcy, którzy chcieliby za darmo pozbyć się zalegającego na ich posesjach azbestu lub zdjąć go legalnie z dachu przy pomocy specjalistycznej firmy mogą do 17.02.2023 r. zgłaszać się do Urzędu Gminy pokój nr 1 Pan Tomasz Sikorski, tel. 54 284 66 17 lub 606 465 528. Czekamy na zgłoszenia.