poniedziałek, 05 czerwiec 2017

Kolejny sukces ekipy z AMSW Wilkowice

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4107-kolejny-sukces-ekipy-z-amsw-wilkowice.html
Osiem medali - w tym pięć złotych - oraz dwa pasy mistrzowskie zdobyli zawodnicy Akademii Mieszan [...] Osiem medali - w tym pięć złotych - oraz dwa pasy mistrzowskie zdobyli zawodnicy Akademii Mieszanych Sztuk Walki z Wilkowic podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kyokushin Budo Kai, które w sobotę odbyły się w Trzciankach koło Piły.
Fighterzy rywalizowali w karate kyokushin i grapplingu, a wszystkie walki odbywały się na ringu. W imprezie uczestniczyło 130 zawodników reprezentujących 25 klubów z całego kraju, wśród nich dziewięcioosobowa ekipa z wilkowickiej Akademii, która zgarnęła osiem medali. Złote krążki wywalczyli: Justyna Cymerman, Amelia Cymerman, Julia Grześ, Alan Grabowski oraz Daniel Piątkowski. Srebro padło łupem Przemysława Radoszewskiego, a po brąz sięgnęli Dawid Ciesielski i Michał Betka z sekcji Choceń, który debiutował na tak poważnych zawodach. Patronat nad tą imprezą objął Polski Związek Karate.
Wieczorem po zakończeniu Mistrzostw Polski w tym samym miejscu odbyła się Gala Mistrzów IBK Kyokushin, podczas której toczono walki w formulach K-1 i MMA.. Walkę o pas mistrzowski w formule K-1 otrzymała piętnastoletnia Amelia Cymerman, która wygrała w drugiej rundzie przez nokaut ,zdobywając tym samym pas mistrzowski IBK Kyokushin ,na której czele stoi Jon Bluming z Holandii. Sędzią głównym i organizatorem jednocześnie był hanshi Tomasz Olejnik z Poznania.
„Jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich zawodników, którzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania - mówi Jacek Malnowski II trener AMSW - Amelia zaprezentowała się bardzo dobrze pokonując swoja przeciwniczkę przez nokaut w drugiej rundzie.”
Złoto i Pas Mistrzowski w Trzciance to kolejny sukces Amelii Cymerman, która tydzień temu została Mistrzynią Polski w Kickboxingu . Dla podopiecznej trenera Daniela Tobjasza zawody te były kolejnym etapem przygotowań, bowiem Amelia ma dużą szanse wyjechać we wrześniu do Macedonii na Mistrzostwa Europy w Kickboxingu. Szansę tą mają także Oliwia Sikorska oraz Marta Chomicz ,gdyż prawdopodobnie także zostaną powołane na zgrupowanie Kadry Polski.

Źródło: www.włocławek.info.pl

Powrót

Polecane artykuły:


Szczepienia psów

Koszt szczepienia psa - 35 zł 1. Bodzanowo 15.05.2023 14:00 sołtys 2. Bodzanówek 15.05.2023 15:00 sołtys 3. Szczytno 1 [...]