wtorek, 13 czerwiec 2017

Fighterki AMSW Wilkowice powołane do kadry narodowej

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4125-fighterki-amsw-wilkowice-powolane-do-kadry-narodowej.html
100%auto
Małgorzata Dolatowska, Amelia Cymerman, Oliwia Sikorska i Marta Chomicz, zawodniczki Akademii Miesz [...] Małgorzata Dolatowska, Amelia Cymerman, Oliwia Sikorska i Marta Chomicz, zawodniczki Akademii Mieszanych Sztuk Walki z Wilkowic, otrzymały powołanie na zgrupowanie kickbokserskiej kadry narodowej kadetek starszych w Suszu.Zgrupowanie reprezentacji Polski odbędzie się od 26 do 28 czerwca w Suszu, potem będzie kolejne zgrupowanie na przełomie lipca i sierpnia. Podopieczne trenera Daniela Tobjasza, powołane przez Polski Związek Kickboxingu,  będą przygotowywać się do Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w Kickboxingu, które na początki września odbędą się w Macedonii.

Małgorzata Dolatowska (15 lat) - trenuje od ośmiu lat. Pochodzi z Izbicy Kujawskiej, pierwszym opiekunem był Jacek Malinowski 2 dan, pod którego okiem trenowała karate kyokushin, w 2014 zaczęła trenować u Daniela Tobjasza 4 dan, a rok później zaczęła swoje starty na Mistrzostwach Polski, w Pucharze Polski, Ogólnopolskich Ligach w rożnych federacjach karate kyokushin wielokrotnie stając na podium. W 2015 była druga w Międzynarodowym turnieju Shindokai-kan w Wilnie, dodatkowo rozpoczęła starty w kickboxingu w Polskiej Federacji Kickboxingu i federacji WFMC. W roku 2016 wygrała Puchar Europy w kickboxingu PFKB. Posiada brązowy pas 2 kyu w karate oraz 7 stopień w kickboxingu.
Amelia Cymerman (15 lat) - trenuje od czterech lat pochodzi ze Świerkowa (gmina Choceń). W 2014 roku zaczęła swoje starty na Mistrzostwach Polski, w Pucharze Polski, Ogólnopolskich Ligach rożnych federacji karate kyokushin wielokrotnie stając na podium. Zaczęła startować w kickboxingu w Polskiej Federacji Kickboxingu, federacji WFMC. W 2015 zajęła pierwsze miejsce w Międzynarodowym turnieju Shindokai-kan w Wilnie, zdobyła również Mistrzostwo Świata Federacji WFMC w kickboxingu light-contact w Hagen. W 2016 roku wygrała Puchar Europy w Kickboxingu PFKB. Posiada brązowy pas 1 kyu w karate oraz 7 stopień w kickboxingu. 
Oliwia Sikorska (13 lat) - trenuje od czterech lat pochodzi ze Świerkowa (gmina Choceń). W 2014 roku zaczęła starty na Mistrzostwach Polski, w Pucharze Polski, Ogólnopolskich Ligach rożnych federacji karate kyokushin wielokrotnie stając na podium. W 2014 zaczęła dodatkowo startować w kickboxingu w Polskiej Federacji Kickboxingu, federacji WFMC z wieloma sukcesami. W kolejnym roku wygrała Międzynarodowy turniej Shindokai-kan w Wilnie. W 2016 wygrała puchar europy w kickboxingu kick-light PFKB, posiada niebieski pas 5 kyu w karate oraz 7 stopień w kickboxingu.
Marta Chomicz (15 lat) - trenuje od sześciu lat, pochodzi Ze Starego Nakonowa (gmina Choceń), W 2014 roku zaczęła starty na Mistrzostwach Polski, w Pucharze Polski, Ogólnopolskich Ligach rożnych federacji karate kyokushin wielokrotnie stając na podium. Zaczęła dodatkowo startować w kickboxingu w Polskiej Federacji Kickboxingu, federacji WFMC z wieloma sukcesami. W 2015 zajęła pierwsze miejsce w Międzynarodowym turnieju Shindokai-kan w Wilnie. W tym samym roku została Wicemistrzynią Świata w Kickboxingu Low Kick federacji WFMC w Hagen. W 2016 wygrała puchar europy w kickboxingu kick-light PFKB, posiada brązowy pas 2 kyu w karate oraz 7 stopień w kickboxingu. 
Dziewczyny są podopiecznymi włocławianina Daniela Tobjasza (35 lat), posiadacza czarnych pasów 4 dan Jiu-jitsu,1 dan Kickboxing, instruktor Kickboxingu,jiu-jitsu, samoobrony. Od 2015 Trener Kadry Narodowej Federacji WFMC w grapplingu. Z Mistrzostw Świata Federacji WFMC jego zawodnicy przywieźli trzy złote, srebrny i brązowy medal, a także wiele medali z Pucharów Europy w Kickboxingu, Mistrzostw Polski w Karate kyokushin, kickboxingu, boksu, z Międzynarodowych Mistrzostw Litwy, Jako trener pracuje już dziesięć lat. Jest Wiceprezesem Akademii Mieszanych Sztuk Walki w Wilkowicach. Jego zawodnicy startują w kraju i na świecie z dużymi sukcesami... Sztuki walki są jego pasją i trenuje już od 26 lat, trenował karate tradycyjne, kickboxing, jiujitsu, karate kyokushin, muay thai defendo.
Na szkolenie młodych adeptów sztuk walki z Wilkowic, sprzęt, wyjazdy na obozy, dietę idzie dużo pieniędzy, a klub i rodzice nie są w stanie samodzielnie finansować działalności klubu. Dlatego osoby, instytucje i firmy, które chcą wesprzeć rozwój tych talentów proszeni są o kontakt Akademia Mieszanych Sztuk Walki (tel. 697699630) lub wpłatę na konto konta 08 1240 3389 1111 0010 5855 9663 Z dopiskiem darowizna.


Powrót

Polecane artykuły:


Bezpłatne badania mammograficzne 1 czerwca 2022 roku w Choceniu, obok budynku Szkoły Podstawowej, ul. Sikorskiego 12.

Szlak w Choceniu już z asfaltem

Inwestycja „Utworzenie szlaku na potrzeby turystyki pieszej w Choceniu” cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy obserwują postęp prac. Przed weekendem na szlaku został poło [...]