poniedziałek, 24 lipiec 2017

Koń z Lutoborza przekazany Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4210-kon-z-lutoborza-przekazany-towarzystwu-opieki-nad-zwierzetami.html
Dwa tygodnie temu w tv regionalnej wyemitowano relację z interwencji Towarzystwa Opieki nad Zwierz [...] Dwa tygodnie temu w tv regionalnej wyemitowano relację z interwencji Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z gospodarstwa w Lutoborzu. TOZ po anonimowym zgłoszeniu zainteresował się sprawą zwierząt oraz warunków w jakich są przetrzymywane u dwóch braci – gospodarzy z Lutoborza. Przybyły na miejsce weterynarz orzekł, że koń jest schorowany i w złej kondycji, a właściciele nie są w stanie zapewnić mu odpowiedniej opieki. Zdecydowano o odebraniu konia oraz nadzorze na pozostałymi zwierzętami w gospodarstwie. Warto zaznaczyć, że zaniedbanie względem zwierząt wynika z trudnej sytuacji materialnej gospodarzy oraz braku możliwości organizacyjnych, głównie wynikających z wieku.

Właściciel konia po rozmowach z przedstawicielami TOZ podpisał deklarację zrzeczenia się zwierzęcia. Panie z TOZ odwiedzają gospodarstwo w Lutoborzu, dostarczają karmę dla psa oraz chcą pomóc w poprawie warunków bytowych obu braci.

W związku z ostatnimi wydarzeniami Wójt Gminy Choceń zadeklarował pomoc w wyremontowaniu pomieszczenia w budynku gospodarczym, aby dostosować go do warunków mieszkalnych oraz wykonanie przyłącza wodociągowego, ponieważ na chwilę obecną Panowie czerpią wodę ze studni. Dzięki namowom Pań z TOZ dwaj bracia zdecydowali się na przyjęcie pomocy, jednakże rozmowy w tym temacie nie należą do łatwych, ponieważ wcześniej pomoc była odrzucana.

Powrót

Polecane artykuły:


Próg zwalniający z przejściem dla pieszych przy żłobku gotowy

Choceńska Spółdzielnia Budowlana zakończyła prace związane z przebudową przejścia dla pieszych w ciągu ulicy Sikorskiego w Choceniu km 0+862. Jest to inwestycja drogowa, na którą otrzymal [...]

Od sierpnia zmiana firmy odbierającej odpady komunalne z terenu Gminy Choceń

Zakład Gospodarki Komunalnej w Chodczu Sp z o.o. wygrał przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Choceń i to on świadczył będzie usługi w tym zakresie od sierp [...]