czwartek, 24 sierpień 2017

Fundamenty bloku w Choceniu w budowie

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4272-fundamenty-bloku-w-choceniu-w-budowie.html
Trwają prace przy budowie fundamentów bloku mieszkalnego w Choceniu. Wykonawcą prac jest firma Pr [...] Trwają prace przy budowie fundamentów bloku mieszkalnego w Choceniu. Wykonawcą prac jest firma Przembud z Włocławka. Zakres robót obejmuje roboty budowlane, montażowe i instalacyjne, obejmuje zarówno prace przy wznoszeniu budynku jak i przy zagospodarowaniu terenu wokół obiektu oraz wykonaniu przyłączy mediów. Zadanie obliczone jest na jeden rok czasu, tak aby w sierpniu przyszłego roku właściciele nowych mieszkań otrzymali klucze od swoich mieszkań. Większość kadry na budowie to pracownicy firmy. Firma zatrudniła również osoby do pracy z naszej gminy.

Rypińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego podpisało umowy o partycypację w kosztach inwestycji lokalu mieszkalnego w formule docelowej własności. Wszyscy zainteresowani nabyciem mieszkania w Choceniu zawarli umowę na swoje wymarzone mieszkanie. Prawo wyboru kondygnacji i mieszkania miały osoby, które jako pierwsze zdecydowały się podpisać umowy. Są jeszcze wolne lokale mieszkalne. Zainteresowanych zapraszamy do UG Choceń.

Budynek wg projektu ma 3 kondygnacje i liczy 21 mieszkań. W budynku będą 3 mieszkania 1-pokojowe, 6 mieszkań 2-pokojowych oraz 12 mieszkań 3-pokojowych. Mieszkania są przestronne z balkonami o powierzchni od 31 m2 do 65 m2. Kredyt na budowę zaciąga TBS Rypin a Państwo możecie płacić w ratach wraz z czynszem. Planowany termin wniesienia wkładu finansowego w wysokości 30% wartości mieszkania to miesiąc luty br. Opłatę należy wnieść w wysokości ok. 1.000 zł/m2; 600 zł/m2 wnosi gmina, 1.400 zł/m2 - kredyt spłacany w czynszu (ok. 7zł /m2 miesięcznie) rozłożony na raty do 20 lat. Po zapłaceniu ostatniej raty zostaniecie Państwo właścicielami mieszkania. Można spłacić szybciej i zostać właścicielem mieszkania już po 5 latach. Mieszkania są budowane do stanu deweloperskiego.

Agnieszka Świątkowska
Sekretarz Gminy 

Powrót

Polecane artykuły:


Informacja z sesji Rady Gminy Choceń

Na XLV sesji Rady Gminy Choceń kadencji 2018-2023, która odbyła się w dniu 29 listopada 2022 r. (wtorek) o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Choceniu, radni gminy przyjęli sprawozd [...]

Zawody strzeleckie z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości przeprowadzono zawody strzeleckie, zwycięzców tych zawodów uhonorowano w dniu 11 listopada br. Wręczenia nagród dokonali: Wójt Gminy Choceń - Pan R [...]