poniedziałek, 02 październik 2017

Delegacja z gminy Lisovohrynivetska

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4340-delegacja-z-gminy-lisovohrynivetska.html
W dniu 29.09.2017 przebywała w naszej gminie 4 osobowa delegacja z gminy Lisovohrynivetska.Odwiedzi [...] W dniu 29.09.2017 przebywała w naszej gminie 4 osobowa delegacja z gminy Lisovohrynivetska.Odwiedzili nasze jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w Choceniu i Śmiłowicach,Niepubliczne przedszkole w Choceniu,Szkołę podstawową w Chocniu i w Wilkowicach,Choceńskie Centrum Kultury ,nowy urząd gminy oraz hydrofornię w Choceniu i oczyszczalnię ścieków. Gmina Lisovohrynivetska powstał w 2015 roku po reformie decentralizacji władzy na Ukrainie.Celem wyzyty było zapoznanie się z pracą samorządu w Polsce oraz działaniem podległych gminie jednostek.W Polsce samorząd dziła od prawie 30 lat a Oni dopiero zaczynają.Wszelkie doświadczenia i wskazówki są dla nich nowe i bardzo cenne. Mamy nadzieję,że szybko uda im sie wprowadzic tak ważne reformy bo na dzień dzisiejszy w obwodzie Chmielnickim  powstało tylko 47% gmin. Na pozostałym terenie nie zostały utworzone jeszcze gminy i nie wybrano władz gminych. Władze gmin wybierane są na 5 letnią kadencję..OSP w Chocniu przekazała dla strażaków w gminie Lisovohrynivetska wąż strażacki. 30 września delegacja gościła również w gmine Boniewo i Lubraniec.w Piątek zwiedzali Włocławek.

Powrót

Polecane artykuły:


W imieniu LGD zapraszamy Państwa do wyrażenia opinii na temat warunków życia w gminach powiatu włocławskiego

W imieniu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki zapraszamy Państwa do wyrażenia opinii na temat warunków życia w gminach powiatu włocławskiego poprzez udział w badaniu [...]

Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków

Zakończyła się, zaplanowana na ten rok budżetowy, budowa 8 szt., przydomowych oczyszczalni ścieków. Prace wykonywała firma Eko-bud Agnieszka Żołędowska Włocławek. Wartość umowy wynosi 80 [...]