środa, 28 luty 2018

Niezwykłe spotkanie z Dobromirem.

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4612-niezwykle-spotkanie-z-dobromirem.html
W pierwszym dniu po zakończeniu przerwy feryjnej uczniowie szkół w Choceniu mieli wspaniałą oka [...] W pierwszym dniu po zakończeniu przerwy feryjnej uczniowie szkół w Choceniu mieli wspaniałą okazję spotkać się z Dobromirem Makowskim.  Spotkanie odbyło się w ramach wielkopostnych rekolekcji szkolnych miało również charakter profilaktyczny w ramach przeciwdziałania problemom alkoholowym. Historia życia Dobromira Makowskiego pokazuje, że człowiek może być na samym dnie. Patologiczna rodzina, uzależnienia, konflikty z prawem, przemoc –nie widać szans na odmianę  losu. Jednak historia Dobromira ma też drugi, pozytywny wymiar. Zawsze jest szansa na ratunek. Nie da się tego osiągnąć w pojedynkę, bo wszyscy jesteśmy słabi, bardzo podatni na złe wpływy.
Podczas spotkania z młodzieżą Dobromir Makowski nie przebiera w słowach. Jego przekaz jest prosty i dosadny. Nie chce też „podlizać” się młodym słuchaczom, by pozyskać ich sympatię. Prowadzący stosuje wobec słuchaczy intelektualną prowokację. Przypiera do ściany, przyprawia o drżenie rąk i łzy, zmusza każdego do spojrzenia we własne życie.

Odpowiedź na pytanie czy aby zmierza ono w dobrym kierunku, czy czasem go nie przegrywamy nie mając nawet świadomości, że tak jest. To „potrząsanie” słuchaczami przyniosło konkretne efekty, dla niektórych zaskakujące. Większość uczniów podczas spotkania siedziała nieruchomo  i słuchała. Inni z wrażenia nie byli w stanie wydusić słowa. Wystarczyło, że ktoś przemówił do uczniów w ich języku ktoś, jakiś czas temu był bardzo podobnym do nich, a zaczęli mówić o uzależnieniach, o złych relacjach w domu, o innych problemach. Bogu niech będą dzięki za te kilka chwil i dobre słowo, które trafiał prosto do serc młodych ludzi. Mamy nadzieję że to niezwykle spotkanie stanie się impulsem dla wielu z nich do walki o swoje życie, o to aby piękne pełne pasji i realizacji swoich marzeń. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do organizacji spotkania, dyrekcji szkół, katechetom oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Choceniu.

Powrót

Polecane artykuły:


Kompleksowa modernizacja budynków w Czerniewicach i Śmiłowicach

Gmina Choceń otrzymała 1.909.319,27 mln złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład, Program Inwestycji Strategicznych- II edycja na zadanie pod nazwą: „Kompleksowa modernizacja budynków w Czerni [...]

Absolutorium jednogłośnie

Podczas sesji Rady gminy Choceń, która odbyła się w dniu 21 czerwca 2022 r., przedstawiono Raport o stanie gminy za rok 2021. Następnie podjęto uchwałę w sprawie udzielenia Wójtowi gminy wotu [...]