piątek, 15 czerwiec 2018

APEL WÓJTA GMINY CHOCEŃ W SPRAWIE POWSTRZYMANIA SIĘ OD PODLEWANIA

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4823-apel-wojta-gminy-chocen-w-sprawie-powstrzymania-sie-od-podlewania.html
Od maja obserwujemy gwałtowny spadek ciśnienia wody we wszystkich rejonach naszej gminy. Spowodowa [...] Od maja obserwujemy gwałtowny spadek ciśnienia wody we wszystkich rejonach naszej gminy. Spowodowane jest to brakiem opadów. Kilka dni temu zwróciłem się do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego o zatwierdzenie składu komisji dokonującej oszacowania strat w uprawach spowodowanych suszą. Niestety susza występuje już na terenie niemal całego kraju. Gminne urządzenia służące do zaopatrzenia w wodę pracują na pełnej mocy oraz maksymalnej możliwej wydajności. Pobór wody jest jednak tak duży, że ciśnienie na terenach położonych wyżej drastycznie spada. Problem ten wynika również z ukształtowania terenu. W związku z powyższym proszę mieszkańców gminy Choceń o powstrzymanie się od podlewania ogródków, działek, terenów zielonych oraz sadów. Proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji, zrozumienie osób do których ta woda nie dopływa ponieważ podlewający położeni w niższych partiach gminy uniemożliwiają jej to. Każdy z nas chce się móc wieczorem napić się herbaty, przygotować posiłek, umyć. Proszę więc jeszcze raz o zrozumienie i dostosowanie się do zakazu podlewania.

Powrót

Polecane artykuły:


Szczepienia psów

Koszt szczepienia psa - 35 zł 1. Bodzanowo 15.05.2023 14:00 sołtys 2. Bodzanówek 15.05.2023 15:00 sołtys 3. Szczytno 1 [...]

Rekrutacja do Żłobka

Rekrutacja dzieci   do żłobka „Pomponik” w Choceniu na okres od 01 września 2023 do 31 sierpnia 2024 roku. Serdecznie zapraszamy do zapisów dzieci od 20 tygodnia życia do 3 lat. Pro [...]