środa, 01 sierpień 2018

Nowe koło gospodyń w Szczytnie

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4898-nowe-kolo-gospodyn-w-szczytnie.html
Panie wzięły sprawy we własne ręce i założyły KGW. Do koła należą mieszkańcy Szczytna, Ł [...] Panie wzięły sprawy we własne ręce i założyły KGW. Do koła należą mieszkańcy Szczytna, Ługowisk i Borzymowic oraz osoby związane z tymi miejscowościami poprzez dom rodzinny, bądź pracę na terenie gminy Choceń. KGW utworzono w dniu 27 lipca 2018 r., na zebraniu sołeckim zwołanym przez Sołtysa Józefa Dąbrowskiego. Zebranie odbyło się w obecności Wójta Gminy Choceń Pana Romana Nowakowskiego oraz Radnego Gminy i Sołtysa Pana Józefa Dąbrowskiego.

W wyniku wyborów na przewodniczącą KGW wybrano Panią Katarzynę Okulską, Zastępcę Panią Beatę Pracką, sekretarz Panią Milena Jaworska, skarbnika Panią Katarzyna Stachowiak, członka zarządu Panią Martę Sienkiewicz.
skład komisji rewizyjnej:
przewodnicząca Pani Mirosława Majewska
członek Pani Dorota Rosińska
członek Pani Ewa Kulis.

Koło Gospodyń Wiejskich stawia na integrację i podtrzymanie dawnych wiejskich tradycji w organizowaniu różnych spotkań okolicznościowych jak dzień seniora, dzień matki, dzień babci, udział w dożynkach gminnych, parafialnych, współpracę z Gminą, OSP, Szkołą, miejscową policją oraz innymi organizacjami.
KGW zamierza zorganizować wycieczki do miejsc kultu religijnego, oraz miejsc wskazanych przez członów KGW. Ważną rzeczą dla działalności koła będzie kultywowanie potraw regionalnych, oraz pogadanki i instruktaż z zakresu gotowania, pieczenia robienia przetworów warzywnych przerobu mięsa, oraz haftu i szycia.

Wójt Gminy - Roman Nowakowski życzy sukcesów i owocnej pracy  działalności Koła Gospodyń Wiejskich.

Powrót

Polecane artykuły:


Zespoły - "ŚMIŁOWIÓNKI" i "ZIEMIA KUJAWSKA" na VII Festiwalu Zespołów Folklorystycznych w Brześciu Kujawskim

W dniach 30 kwietnia i 1 maja 2023r. w Brzeskim Centrum Kultury i Historii "Wahadło" w Brześciu Kujawskim odbywał się VII Festiwal Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego. Na sceni [...]

Rekrutacja do Żłobka

Rekrutacja dzieci   do żłobka „Pomponik” w Choceniu na okres od 01 września 2023 do 31 sierpnia 2024 roku. Serdecznie zapraszamy do zapisów dzieci od 20 tygodnia życia do 3 lat. Pro [...]