piątek, 30 listopad 2018

Spotkanie dotyczące zakończenia generalnego remontu wiejskiej świetlicy w Szczutkowie

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/5141-spotkanie-dotyczace-zakonczenia-generalnego-remontu-wiejskiej-swietlicy-w-szczutkowie.html
W dniu 17-11-2018r we wsi Szczutkowo gmina Choceń odbyło się spotkanie dotyczące zakończenia ge [...] W dniu 17-11-2018r we wsi Szczutkowo gmina Choceń odbyło się spotkanie dotyczące zakończenia generalnego remontu wiejskiej świetlicy w Szczutkowie oraz obchodów Dnia Seniora.

Sołtys wsi Szczutkowo i jednocześnie Przewodnicząca KGW „Niezapominajka” Teresa Cichowicz przywitała w imieniu własnym i radnego Włodzimierza Kacperskiego oraz prezesa OSP w Szczutkowie Mariana Karkowskiego i druhów OSP, a także członków KGW „Niezapominajka” w Szczutkowie - zaproszonych gości i zebranych mieszkańców.

W spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Choceń p. Roman Nowakowski, Starosta Włocławski p. Kazimierz Kaca, Sekretarz Gminy Choceń p. Agnieszka Świątkowska, Przewodniczący Rady Gminy w Choceniu p. Józef Pawłowski, członek zarządu Banku Spółdzielczego w Kowalu p. Wojciech Kurant, twórcy ludowi Państwo Anna i Jan Wójkiewiczowie oraz najstarszy mieszkaniec wsi Szczutkowo p. Wiesław Szatkowski, który pełnił w przeszłości funkcję naczelnika OSP w Szczutkowie.

Przewodnicząca KGW „Niezapominajka” w Szczutkowie Teresa Cichowicz przekazała serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób pomogły w remoncie wiejskiej świetlicy, a byli to: Wójt Gminy Choceń, strażacy OSP w Szczutkowie, członkowie KGW „Niezapominajka” w Szczutkowie, radny Włodzimierz Kacperski i lokalna społeczność.

Pan Roman Nowakowski i Pan Kazimierz Kaca podziękowali za oddane głosy w wyborach oraz podsumowali efekt końcowy remontu świetlicy wiejskiej, która została odnowiona zyskując funkcjonalność i nowoczesność jednocześnie zachowując urok wiejskiej świetlicy, która będzie służyć lokalnej społeczności. Wójt Gminy Choceń, a także Starosta Włocławski przekazali prezenty na doposażenie świetlicy: talerze, szklanki , garnki.

Przewodniczący Rady Gminy złożył życzenia wszystkim seniorom z okazji Ich święta.

Uroczyste spotkanie przebiegało przy suto zastawionych stołach. Czas umilały występy teatru wiejskiego gdzie zaprezentowały się członkinie KGW „Niezapominajka” w Szczutkowie: Janina Rosołowska, Grażyna Kacperska, Renata Wieczorek.

Uczestnicy spotkania mogli posłuchać również muzyki folkowej, która zachęcała wszystkich do tańca. Pięknie odnowiona świetlica jest dumą lokalnej społeczności i będzie służyła krzewieniu wiejskiej tradycji i folkloru jeśli tylko uda się pozyskać niezbędne sprzęty, meble bądź środki na jej wyposażenie, za co z góry dziękują wszystkim ofiarodawcom- sołtys wsi Szczutkowo, OSP w Szczutkowie oraz radny Gminy Choceń. W imieniu Ochotniczej Straży Pożarnej oraz własnym Prezes Marian Karkowski podziękował radnemu Włodzimierzowi Kacperskiemu za duże zaangażowanie podczas remontu świetlicy wiejskiej w Szczutkowie.

Powrót

Polecane artykuły:


Dofinansowanie do budowy drogi

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego rozstrzygnął nabór wniosków i rozdysponował środki finansowe na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie województwa ku [...]

Modernizacja gospodarstw rolnych – 5 czerwca rusza nabór wniosków na inwestycje w obszarze D

Od 5 czerwca do 5 lipca 2023 r. rolnicy, którzy planują w swoich gospodarstwach inwestycje związane m.in. z racjonalizacją produkcji, wprowadzaniem innowacji czy zmianą profilu swojego gospodarst [...]