poniedziałek, 26 kwiecień 2021

Akcja sprzątania lasów

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/6554-akcja-sprzatania-lasow.html
Sobota 24 kwietnia 2021 r. dla drużyn harcerskich z Chocenia należących do Hufca ZHP Powiat Włoc [...]

Sobota 24 kwietnia 2021 r. dla drużyn harcerskich z Chocenia należących do Hufca ZHP Powiat Włocławskiego była niezwykle pracowita. Zuchy i harcerze poświeciły cały dzień na uporządkowanie lasu na Szczutkowie. To smutne, że lasy są tak zanieczyszczone i odpady, które powinny trafić na wysypisko trafiają do lasów i niszczą nasze środowisko. Pomijając nieprawdopodobne odpady jakie znaleźli harcerze (np. opony, sanitariaty, kwiaty z cmentarza czy zużyte pampersy) mnóstwo zanieczyszczeń pochodziło również od turystów czy wędkarzy. Plan sprzątania Gminy Choceń zakłada jeszcze dwie takie akcje, które obejmą las w miejscowości Lutobórz (druga strona jeziora) oraz las w Choceniu.

Do akcji przyłączyła się spora grupa strażaków z OSP Choceń oraz rodzice harcerzy. Wspólnie udało się wywieźć z lasu około 70 dużych worków śmieci oraz kilkanaście większych odpadów.  

Partnerami akcji jest: Urząd Gminy w Choceniu, Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Kutno z siedzibą w Chrośnie, które m.in. dostarczyło worki na śmieci i zapewnia wywóz odpadów oraz Firma RT-BUD z Chocenia, która przekazała rękawice robocze.

Harcerze bardzo mocno dziękują wszystkim za wsparcie i zaangażowanie w akcję, która sprawi, że kawałek naszej ziemi będzie piękniejszy!

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/hufieczhppowiatuwloclawskiego/

Powrót

Polecane artykuły:


Komunikat dla mieszkańców gminy na temat planowanej budowy gazociągu Gustorzyn-Wronów, Etap I

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. informuje, że termin rozpoczęcia prac budowlanych dla gazociągu Gustorzyn – Wronów; Etap I Gustorzyn - Leśniewice planowany jest na pierwszy [...]

Rekrutacja na szkolenia

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego rekrutuje osoby na organizowane szkolenia: - kurs kulinarny (bezpłatny 48 godzin - raz w tygodniu 6x8godzin) - kurs operatora dronów (566.50zł./osoba - 48 g [...]