czwartek, 10 czerwiec 2021

Nowy blok mieszkalny wielorodzinny w Choceniu

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/6627-nowy-blok-mieszkalny-wielorodzinny-w-choceniu.html
Gmina Choceń jest członkiem Rypińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp.z.o.o z siedzibą [...]

Gmina Choceń jest członkiem Rypińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp.z.o.o z siedzibą w Rypinie już od sześciu lat. Ta współpraca zaowocowała wybudowaniem bloku   w Choceniu przy ul. Czerniewickiej, w którym jest 21 mieszkań w systemie docelowej własności. Przed nami ciąg dalszy współpracy. W dniu 16 kwietnia 2020r. w siedzibie spółki odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników, które wyraziło zgodę na budowę kolejnego budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Blok powstanie na działce 190/7, obok istniejącego bloku RTBS.

Rypińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp.z.o.o posiada niezbędną dokumentację i uzyskało wymagane pozwolenie na budowę.

Blok w kształcie litery L posiada 4 kondygnacje na których łącznie będzie 40 mieszkań o powierzchniach zabudowy od 28 m2 do 70 m2 z przestronnymi balkonami. W piwnicy znajdowały się będą miejsca parkingowe.

Do każdego mieszkania przynależna będzie komórka lokatorska i miejsce parkingowe.

Mieszkania będą budowane do stanu deweloperskiego.

Warunki finansowe pozostają bez zmian jeśli chodzi o przykład z pierwszego bloku tj: 30% wartości należy wnieść w wyznaczonym terminie po podpisaniu umowy, pozostała wartość 70% płatna w czynszu przez okres 30 lat. Po zapłaceniu ostatniej raty najemca zostaje właścicielem mieszkania. Można szybciej spłacić i zostać właścicielem mieszkania już po 5 latach.

W trzecim kwartale br. zostanie ogłoszony przetarg na realizacje zadania.

Planuje się rozpoczęcie budowy jesienią br. a zakończenie jesienią 2023r.

Gmina Choceń prowadzi zapisy na mieszkania. Wszystkich chętnych nabyciem mieszkania zapraszamy do zapisów.

Powrót

Polecane artykuły:


Rządowe wsparcie na salę w Śmiłowicach

Mamy bardzo dobre informacje dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach. Wśród wniosków pozytywnie rozpatrzonych w ramach wsparcia dla gmin, w których funkcjonowały [...]

Fałszywy alarm bombowy w Szkole Podstawowej w Wilkowicach

W dniu dzisiejszym Szkoła Podstawowa w Wilkowicach odebrała e-mail z informacją o podłożeniu niebezpiecznego ładunku. Na miejscu pracuje Policja oraz OSP Choceń i OSP Czerniewice. [...]