poniedziałek, 06 wrzesień 2021

Dożynki 2021

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/6780-dozynki-2021.html
100%auto
W tym roku dziękowaliśmy za plony w Czerniewicach. Była to tradycyjna uroczystość dożynkowa, c [...]

W tym roku dziękowaliśmy za plony w Czerniewicach. Była to tradycyjna uroczystość dożynkowa, choć z przerwą w ubiegłym roku, z uwagi na ograniczenia epidemiczne. Ten szczególny dzień rozpoczęliśmy od dziękczynienia Bogu za plony podczas Mszy św. w kościele pw. Świętego Antoniego w Czerniewicach, następnie dziękowaliśmy rolnikom za cały rok ich ciężkiej pracy i świętowaliśmy. Do przygotowania tego dnia przyczyniło się wiele osób i organizacji, którym chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować:

- Pani Sylwii Jabłońskiej z Wilkowic i Panu Andrzejowi Szeląg z Olganowa – za pełnienie roli Starostów dożynek i częstowanie chlebem zebranych mieszkańców.

- Księdzu proboszczowi parafii pw. Św. Antoniego w Czerniewicach Tomaszowi Królowi – za współpracę i zaufanie oraz przewodniczenie Mszy św. i udział w Komisji wieńców dożynkowych.

- Księdzu proboszczowi parafii pw. Św. Bartłomieja w Śmiłowicach za kazanie i udział w Komisji wieńców dożynkowych.
- Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach oraz Księdzu wikariuszowi parafii pw. Św. Idziego w Choceniu za udział w Komisji wieńców dożynkowych.

Wszystkim artystom, szczególnie naszym lokalnym zespołom i grupom. Chórowi Mi Alegria za piękne, anielskie głosy. Zespołowi folklorystycznemu Śmiłowiónki za przygotowanie przyśpiewek na Wójta i samorządowców. Zespołowi Pieśni i Tańca Ziemia Kujawska - grupie młodszej i młodzieży oraz Pani Julii Skowrońskiej – za wytrwałą pracę i piękny efekt. Młodzieżowej Orkiestrze Dętej ze Śmiłowic z kapelmistrzem – za akompaniament i poprowadzenie korowodu delegacji z wieńcami. Solistom, którzy zachwycali podczas Mszy św.

- Sołectwu Czerniewice 2, KGW Czerniewice 1, KGW Szczytno, KGW Wichrowice, KGW Szczutkowa i Lutoborza „Niezapominajka” z siedzibą w Szczutkowie, KGW Śmiłowice, KGW Wilkowice, Sołectwo Nakonowo Stare – za przygotowanie wieńców dożynkowych. Nagrodę główną w konkursie wieńców dożynkowych otrzymało sołectwo Czerniewice 2.

- Kołom Gospodyń Wiejskich z Czerniewic 1, Czerniewic 2, Wichrowic i Skibic oraz Szczytna za przygotowanie stołów dożynkowych.

- Naszym przemiłym gościom Pani Marszałek Województwa Anecie Jędrzejewskiej, Radnemu Sejmiku Województwa – Stanisławowi Pawlak, Staroście Włocławskiemu – Romanowi Gołębiewskiemu, Radnym Powiatu Włocławskiego – Kazimierzowi Kacy, Dawidowi Dalmannowi, Annie Kozłowskiej, mjr Stanisławowi Dykowskiemu, Kierownikowi Posterunku Policji w Choceniu – asp. szt. Waldemarowi Błaszczykowi, za to, że zaszczycili nas swoją obecnością.

- Jednostkom OSP w Czerniewicach, Szczutkowie i Wilkowicach – za pełnienie służby na drogach dojazdowych, wystawienie sztandarów i prowadzenie korowodu dożynkowego.

- Pani Hannie Gołębiewskiej oraz wszystkim, którzy mieli swój udział w przygotowaniu dekoracji dożynkowej.

- Rolnikom i sadownikom, którzy przekazali warzywa i owoce do przygotowania wystawy plonów.

- Rademu Bartoszowi Delewskiemu i Pani Joannie Kozińskiej – za sceniczne wyczucie w prowadzeniu uroczystości.

- Stowarzyszeniu LGD Dorzecza Zgłowiączki – za zorganizowaną imprezę promującą Lokalną Strategię Rozwoju i zapewnienie darmowych animacji dla dzieci m.in. dmuchańców, zjeżdżalni, zabaw z klaunem, malowania twarzy, konkursów z nagrodami, żurku. Najmłodsi uczestnicy z pewnością byli przeszczęśliwi.

- Choceńskiemu Centrum Kultury – Biblioteka za pomoc w organizacji wydarzenia.

- Panu Tomaszowi Hoffmanowi, za oprawę sceniczną i oświetlenie wydarzenia bo współpraca z Firmą BIS ARENA to czysta przyjemność.

- Firmie Krokodyl, za zabezpieczenie pod kontem gastronomicznym.

- Na scenie wystąpiły Trzy Gitary, Dr. SWAG, Elektryczne Gitary oraz DJ Deleś DJ Robo - tak dawno nie było już żadnego wydarzenia, że wszystko nam się podobało. Do zobaczenia w przyszłym roku w Śmiłowicach.


Dziękujemy także Pani Elżbiecie Sadowskiej za piękne zdjęcia, które można zobaczyć na stronie:

https://nwloclawek.pl/artykul/dozynki-w-czerniewicach/1215311

oraz za super fotki Panu Pawłowi Czarniakowi i Wojciechowi Alabrudzińskiemu:  

https://wloclawek.naszemiasto.pl/tak-bylo-na-dozynkach-2021-w-czerniewicach-na-scenie/ar/c8-8440485

https://wloclawek.naszemiasto.pl/tak-bylo-na-dozynkach-2021-gminy-chocen-w-czerniewicach/ar/c8-8440469

241497667 544068350133570 7066912072452390238 n 0a72e
241071820 578801969819331 3433702691392738520 n b85b2

 

Powrót

Polecane artykuły:


Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Choceniu

Dnia 01 września 2021 odbyła się inauguracja roku szkolnego 2021/2022. Na uroczystości gościliśmy Radnego Powiatu Włocławskiego – Pana Dawida Dalmanna, Radnego Gminy Choceń – Pana Zenona [...]

Dożynki w Boniewie

W dniu 12 września 2021 r., w Boniewie odbyły się Powiatowo-Gminno-Parafialne dożynki. Podczas tego wydarzenia nie zabrało przedstawicieli naszej gminy. Gminna Choceń reprezentowana była przez [...]