poniedziałek, 21 luty 2022

100 KĄPIEL MORSÓW CHOCEŃ NA MĘDZYNARODOWYM ZLOCIE W MIELNIE

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7067-100-kapiel-morsow-chocen-na-medzynarodowym-zlocie-w-mielnie.html
Wielka sprawa – 100, jubileuszowa kąpiel Morsów Choceń odbyła się 13.02.2022 r. dwuwymiarowo. [...] Wielka sprawa – 100, jubileuszowa kąpiel Morsów Choceń odbyła się 13.02.2022 r. dwuwymiarowo.  Grupa naszych i lubranieckich morsów tradycyjnie cieszyła się chłodem jeziora Borzymowskiego. Uśmiechy na ich twarzach pokazują, że jak zawsze było wyśmienicie.Natomiast ogromna reprezentacja Morsów Choceń i Morsów Lubraniec wybrała się na Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie. Pełny autokar wyruszył z Chocenia o 4 rano i niech każdy tu sobie odpowie ile mocy i energii można z siebie wtedy wykrzesać. Nasza grupa od kiedy wsiadła do autobusu, energią mogłaby obdzielić całe województwo.

Tematem przewodnim tegorocznego Zlotu był styl hippisowki i my cudownie się w nim odnaleźliśmy. Zdjęcia przeniosą Was w klimat i pokażą jak wspaniałe się bawiliśmy. Podczas zlotu została zapoczątkowana piękna tradycja. Nasz Honorowy Mors Wojtek nabrał dla nas wody z jeziora Borzymowskiego, którą dokonaliśmy chrztu Bałtyku. Zabraliśmy też trochę słonej wody, aby nasze tradycyjne kąpielisko bujało nas falą co niedzielę .

Pragniemy serdecznie podziękować Panu Wójtowi Romanowi Nowakowskiemu za pomoc w realizacji przejazdu i wsparcie finansowe, jak zawsze możemy na Pana liczyć – DZIĘKUJEMY!!! Miło wiedzieć, że promowanie zdrowej aktywności jest w naszej gminie ważne.


Staraliśmy się prezentować pięknie i dumnie z winderem klubowym i herbem Chocenia, wśród ponad 8 tysięcy kąpiących się osób.

Zapraszamy do fotorelacji na naszym profilu na facebooku!

https://www.facebook.com/morsychocen

Powrót

Polecane artykuły:


Od sierpnia zmiana firmy odbierającej odpady komunalne z terenu Gminy Choceń

Zakład Gospodarki Komunalnej w Chodczu Sp z o.o. wygrał przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Choceń i to on świadczył będzie usługi w tym zakresie od sierp [...]

„Ciepłe Mieszkanie”

Od 21 lipca br. wszedł w życie nowy program „Ciepłe Mieszkanie” organizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zakłada on, iż osoby mieszkające w budynkach wiel [...]