czwartek, 17 marzec 2022

Minął już tydzień od powrotu wolontariuszy ze służby przy wschodniej granicy.

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7107-minal-juz-tydzien-od-powrotu-wolontariuszy-ze-sluzby-przy-wschodniej-granicy.html
Wyjazd odbył się w dniach 4 – 9 marca 2022 roku, a ich działania skupione były głównie w mie [...]

Wyjazd odbył się w dniach 4 – 9 marca 2022 roku, a ich działania skupione były głównie w miejscowości Przemyśl. Jadąc zabrali ze sobą autobus pełen najpotrzebniejszych darów od wielu osób prywatnych i instytucji z naszej okolicy.

Grupa liczyła 18 osób, byli to harcerze z Gminy Choceń oraz województwa kujawsko-pomorskiego. Dnia 4 marca tuż po zakwaterowaniu się w jednej ze szkół w Przemyśli wyruszyli w zastępach 4-5 osobowych na swoją pierwszą nocną służbę. Obszarami ich działania był dworzec w Przemyślu, budynek byłego Tesco, który obecnie funkcjonuje jako tymczasowa noclegownia dla uchodźców oraz magazyny z darami. Codziennie po krótkim odpoczynku ruszali na kolejną służbę zamieniając się miejscami służby. Do zadań wolontariuszy należało: pełnienie funkcji punktów informacyjnych, rejestracja uchodźców, pomoc przyjeżdżającym i odjeżdżającym z dworca, wsparcie matek w opiece nad dziećmi, porządkowanie i selekcjonowanie darów, transport osób między dworcem, a noclegownią i wiele, wiele innych zadań. Była to bardzo odpowiedzialna praca i należą się tej grupie ochotników wielkie podziękowania za podjęte wyzwanie.

W nocy z 8 na 9 marca w drodze powrotnej wolontariusze zabrali ze sobą z granicy dwie ukraińskie rodziny (matki z dziećmi). Dzięki uprzejmości życzliwych osób jedna z rodzin zamieszkała we Włocławku, a druga w Gminie Choceń.

Wyjazd nie doszedłby do skutku gdyby nie pomoc Urzędu Gminy w Choceniu, który przekazał do dyspozycji wyjeżdżających zatankowany autobus gminny wraz z kierowcą – dziękujemy !

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę.

Niebawem ogłoszony zostanie nabór wolontariuszy na drugi wyjazd.
Powrót

Polecane artykuły:


Sesja Rady Gminy w Choceniu - na żywo

 Oglądaj transmisję z sesji Rady Gminy - kliknij tutaj Alternatywny kanał: Kliknij

Przetarg na poprawę zaopatrzenia ludności w wodę pitną

Ogłoszony został przetarg na realizację inwestycji pn poprawę zaopatrzenia ludności w wodę pitną poprzez budowę zbiorników retencyjnych wraz z niezbędną infrastrukturą w Choceniu.&nbs [...]