czwartek, 17 marzec 2022

Pomoc humanitarna dla Ukrainy od braci strażackiej spod Londynu!

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7111-w-ostatnich-dniach-mielismy-okazje-goscic-zaprzyjaznionego-z-nami-strazaka-z-essex-county-fire-and-rescue-service.html
W ostatnich dniach mieliśmy okazję gościć zaprzyjaźnionego z nami strażaka z Essex County Fire [...] W ostatnich dniach mieliśmy okazję gościć zaprzyjaźnionego z nami strażaka z Essex County Fire and Rescue Service. Gary – bo tak ma na imię nasz anglojęzyczny kolega przybył do nas w ramach współpracy przy pomocy na rzecz uchodźców z Ukrainy. W swojej jednostce pod Londynem prowadzą zbiórkę ubrań, środków higienicznych, leków i innych rzeczy pierwszej potrzeby dla osób uciekających przed wojną. W najbliższym czasie ciężarówka z pomocą humanitarną dotrze do Chocenia. Przy okazji wizyty naszego gościa zapoznaliśmy go z naszą jednostką OSP oraz całym Choceniem. Gościliśmy również u Wójta Gminy Choceń, wymienialiśmy się wspólnym doświadczeniami oraz analizą różnic w funkcjonowaniu systemu gaśniczego w Polsce i Anglii. Gary był pod wrażeniem naszego auta gaśniczego i ilości zamontowanego na nim sprzętu. Drugiego dnia pobytu w Choceniu angielski strażak poznał również rodzinę z Ukrainy , która gości w naszej gminie. Dzieci były zachwycone możliwością obejrzenia wozu strażackiego a całość zwieńczyła przejażdżka autem.

Mamy nadzieję, że współpraca przy pracy na rzecz pomocy humanitarnej dla naszych sąsiadów to również początek współpracy pomiędzy jednostkami.
Wymieniliśmy się naszywkami i materiałami promocyjnymi a jeden z członków MDP otrzymał od Garego oryginalną kurtkę strażacką

Powrót

Polecane artykuły:


Przetarg na poprawę zaopatrzenia ludności w wodę pitną

Ogłoszony został przetarg na realizację inwestycji pn poprawę zaopatrzenia ludności w wodę pitną poprzez budowę zbiorników retencyjnych wraz z niezbędną infrastrukturą w Choceniu.&nbs [...]