poniedziałek, 02 maj 2022

Omówienie wyników konsultacji w sprawie nowych statutów sołectw

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7178-omowienie-wynikow-konsultacji-w-sprawie-nowych-statutow-solectw.html
Konsultacje społeczne, zarządzone przez Radę Gminy Choceń, w przedmiocie nadania nowych statutó [...]

Konsultacje społeczne, zarządzone przez Radę Gminy Choceń, w przedmiocie nadania nowych statutów sołectw zostały przeprowadzone z mieszkańcami gminy Choceń we wszystkich sołectwach. Przedmiotem konsultacji było przekazanie mieszkańcom informacji w zakresie nadania statutów sołectw oraz zebranie od uczestników konsultacji uwag i opinii w tym zakresie. W związku z powyższym informację w sprawie konsultacji wraz z projektem uchwały opublikowano na stronie internetowej Gminy Choceń, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz przekazano dla każdego Sołectwa oraz dodatkowo w Wiadomościach Choceńskich. Wyznaczono termin przeprowadzenia konsultacji od dnia 1 kwietnia 2022 r., do 15 kwietnia 2022 r. Opinie i uwagi można było wnieść w dowolny sposób, na adres urzędu – Urząd Gminy w Choceniu ul. Sikorskiego 12, 87-850 Choceń lub email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Do dnia 16 kwietnia 2022 r., nie odnotowano wpływu żadnych uwagi i opinii. Wyniki konsultacji opublikowano na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej oraz zostaną przedstawione Radzie Gminy.

Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym, statut jednostki pomocniczej określa rada gminy po przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami. Zgodnie z § 5 uchwały nr XV/85/08 Rady Gminy Choceń z dnia 24 stycznia 2008 r., w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Choceń - konsultacje uznaje się za przeprowadzone niezależnie od ilości mieszkańców biorących udział w konsultacjach.

Powrót

Polecane artykuły:


Remont ponad 7 km dróg gminnych z Programu Polski Ład rozpoczęty

Rozpoczęła się realizacja inwestycji pn. „Remont dróg gminnych nr 190735C Szczytno-Ługowiska, nr 190711C Śmiłowice-Nowa Wola, nr 190714C Śmiłowice-Borzymowice”. Zadanie jest realizowane p [...]