czwartek, 25 sierpień 2022

83 rocznica bitwy pod Szczytnem

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7356-83-rocznica-bitwy-pod-szczytnem.html
W tym roku uroczystości związane z obchodami 83 rocznicy bitwy pod Szczytnem odbędą się w dniu [...]

W tym roku uroczystości związane z obchodami 83 rocznicy bitwy pod Szczytnem odbędą się w dniu 10 września (sobota) w Boniewie. Zaplanowano VI BIEG PAMIĘCI na dystansie 10 km, marsz Nordic Walking na dystansie 5 km oraz uroczystości patriotyczno – religijne dla uczczenia żołnierzy „Armii Pomorze” walczących pod Szczytnem właśnie w dniach 11 – 12 września 1939 r.

83 lata temu na polach Szczytna i okolic trwały walki. Wspominamy bohaterów tamtych wydarzeń oraz śp. ks. Jarosława Włodarza, proboszcza parafii Boniewo, który przez lata gromadził informacje o bitwie. Zebrał bardzo wiele informacji od mieszkańców, którzy byli bezpośrednimi świadkami toczących się w tym miejscu krwawych walk. Dotarł również do żołnierzy, którzy we wrześniu 1939 roku walczyli w tej bitwie.

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy obelisku upamiętniającym bitwę w Szczytnie planowane jest w dniu 10 września br., o godz. 9.50. Msza Św. polowa zostanie odprawiona o godz. 13.30 przy cmentarzu parafialnym w Boniewie. Odczytany zostanie Apel Pamięci, oddana salwa honorowa oraz złożenie kwiatów na grobach poległych żołnierzy. Planowany jest również koncert chóru i Orkiestry Wojskowej z Torunia.

Powrót

Polecane artykuły:


Pracodawcy/Przedsiębiorcy

Przypominamy, że termin złożenia wniosków o dofinasowanie kosztów kształcenia młodocianych pracowników z tytułu ukończenia nauki zawodu/ przyuczenia do wykonywania określonej pracy dla mło [...]