poniedziałek, 17 kwiecień 2023

Droga powiatowa Śmiłowice – Wilkowiczki

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7719-droga-powiatowa-smilowice-wilkowiczki-2.html
Droga powiatowa Śmiłowice – Wilkowiczki na odcinku od kościoła do tzw. Trzech Krzyży w przebu [...]

Droga powiatowa Śmiłowice – Wilkowiczki na odcinku od kościoła do tzw. Trzech Krzyży w przebudowie. Jest to odcinek około 3 km a koszt inwestycji to 6 mln zł. Praktycznie powstanie nowa droga szerokości 6 mb i ścieżka pieszo – rowerowa na całej długości, nowe zjazdy i oświetlenie hybrydowe.

Chciałbym podziękować p. Staroście i całemu samorządowi powiatowemu za zrozumienie naszych problemów. Droga Śmiłowice – Wilkowiczki to dla gminy bardzo ważny ciąg drogowy. Ze względu na lokalizacje wielu firm ruch zwłaszcza pieszy i rowerowy jest naprawdę duży. Będzie bezpieczniej.

Oczywiście będziemy zabiegać o dokończenie budowy i przebudowanie pozostałego odcinka drogi do Wilkowiczek. Liczę na dalszą owocna współpracę z powiatem.

Roman Nowakowski

Wójt gminyPowrót

Polecane artykuły:


Zapraszamy Wszystkich Serdecznie na Plażę Choceń.

W tym roku na Plaży jeszcze przez cały wrzesień funkcjonuje bar z pysznym jedzeniem i schłodzonymi napojami oraz na Plaży przez miesiąc wrzesień również będzie działać wypożyczalnia sprz [...]

Bankomat chwilowo nieczynny

Z powodu remontu placówki Banku Spółdzielczego nieczynny będzie bankomat w Choceniu. Przewidywane prace potrwają ok. 2 m-cy tj. do końca października 2023 r. Najbliższy bankomat znajduje się [...]