piątek, 02 czerwiec 2023

Granty fundacji Anwil przyznane - „Zielono nam – II edycja”

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/49-chocen/7805-granty-fundacji-anwil-przyznane-zielono-nam-ii-edycja.html
We wtorek, 30 maja 2023 roku w auli Muzeum Diecezjalnego we Włocławku wręczono certyfikaty dla be [...]

We wtorek, 30 maja 2023 roku w auli Muzeum Diecezjalnego we Włocławku wręczono certyfikaty dla beneficjantów programów organizowanych przez Fundację Anwil pn. „Zielono nam – II edycja”.

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka otrzymała grant dla projektu p. Joanny Podlaskiej: "Razem dla pszczół i zapylaczy"

J. Podlaska, D. Kolczyński

Więcej informacji:
https://wloclawek.naszemiasto.pl/granty-fundacji-anwil-przyznane-zielono-nam-ii

wtorek, 30 maj 2023

Wycieczka do Torunia w ramach projektu „Uczę się z Anwilem”

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/49-chocen/7801-wycieczka-do-torunia-w-ramach-projektu-ucze-sie-z-anwilem.html
Uczniowie klas 8, 7 i 6 Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu odwiedzili w dniu 26 maj [...] Uczniowie klas 8, 7 i 6 Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu odwiedzili w dniu 26 maja Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Jest to interaktywne centrum promujące nowoczesną komunikację naukową. Na 6 kondygnacjach uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia i badali zjawiska z różnych dziedzin nauki. Poznawali prawa przyrody poruszając się po kolejnych tematycznych obszarach badań, okraszonych związanymi z nimi wystawami: O obrotach, Apollo 11, Rzeka, Iluzje i ruch, przeŻYCIE, przeBUDOWA, …To takie proste!, Idee, Niebo w obiektywie. W drugim budynku przeszli trzy edukacyjne ścieżki dorastania: ścieżkę społeczno-kulturową, ścieżkę emocji oraz ścieżkę dojrzewania.
Wycieczka została okraszona wizytą na starówce, gdzie „złapaliśmy klimat” pokrzyżackiej architektury oraz umililiśmy sobie czas atrakcjami oferowanymi przez to niezwykłe miasto.
Wycieczka zorganizowana z grantu pozyskanego w ramach projektu „Uczę się z Anwilem”.
Zdjęcia z wycieczki pod linkiem: https://spchocen.edupage.org/news/?gtnid=2402#photos:album:1663
piątek, 19 maj 2023

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/49-chocen/7783-dzien-patrona-w-szkole-podstawowej-im-janusza-korczaka-w-choceniu.html
15 maja 2023 r. po raz osiemnasty Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Choceniu obchodziła Dzi [...] 15 maja 2023 r. po raz osiemnasty Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Choceniu obchodziła Dzień Patrona. Święto to corocznie ma miejsce w rocznicę nadania szkole imienia.
Uroczystości rozpoczęły się od prezentacji sztandarów zaprzyjaźnionych szkół i odśpiewania hymnu szkolnego. Następnie ucz. kl. VI b przypomnieli życie Janusza Korczaka inspirowane wspomnieniami o Starym Doktorze.
Kolejnym punktem była msza św., na którą uczestnicy uroczystości udali się w asyście Młodzieżowej Orkiestry OSP Śmiłowice i mażoretek.
Druga część rozpoczęła się od bajkowej, kolorowej, pełnej radości i humoru inscenizacji opartej na wierszach J. Brzechwy i J. Tuwima przygotowanej przez uczniów klas II a i II b.
Jak co roku, przyznano tytuł Przyjaciel Króla Maciusia I, który otrzymała Pani Aneta Jędrzejewska (Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego).
Chór szkolny zaśpiewał o naszym Patronie tak: „Stary Doktor, co ma młodzieńcze siły, bo chce , by dzieci znów uśmiechu się uczyły”.
Tego dnia wręczono także nagrody zwycięzcom, którzy brali udział w konkursach dotyczących postaci Janusza Korczaka i jego twórczości.
Na zakończenie ucz. kl. VI b przedstawili scenkę dotyczącą Praw Dziecka, o respektowanie których Janusz Korczak zabiegał w swojej działalności i twórczości.
Serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości zaproszonym gościom (dziękujemy za prezenty- gry do świetlicy, cukierki i tort od absolwenta szkoły).
Dziękujemy za obecność rodzicom, babciom i dziadkom. Choceńskiej Policji dziękujemy za zabezpieczenie trasy przemarszu. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Michała Bagińskiego, Młodzieżowej Orkiestry OSP Śmiłowice i mażoretek za uświetnienie naszego święta szkoły.

Dyrektor szkoły - Anna Pawłowska
Relacja z Dnia Patrona pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=qqq0JsmbvCk
piątek, 19 maj 2023

Michalina B. ze Szkoły Podstawowej w Choceniu laureatką konkursu przedmiotowego organizowanego przez Kuratora Oświaty

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/49-chocen/7782-michalina-b-ze-szkoly-podstawowej-w-choceniu-laureatka-konkursu-przedmiotowego-organizowanego-przez-kuratora-oswiaty.html
17.05.2023 r. w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów pr [...] 17.05.2023 r. w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych przeprowadzonych przez Kuratora Oświaty w mijającym roku szkolnym.
W uroczystości wzięła udział uczennica Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu - Michalina Błaszczyk, która została laureatką konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Michalina otrzymała z rąk Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty p. Marka Gralika statuetkę oraz zaświadczenie zwalniające ją z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego i przyznające jej 100% punktów z tej części egzaminu.
Gratulujemy Michalinie oraz ubiegłorocznej laureatce - Mai Warchlewskiej, która zdobyła tytuł laureata konkursu przedmiotowego z języka polskiego jako uczennica klasy VII i również jest zwolniona z egzaminu w zakresie języka polskiego.

Życzymy naszym uczennicom powodzenia i dalszych sukcesów edukacyjnych.
Opiekun: Anna Szymańska
Zdjęcia pod linkiem: https://spchocen.edupage.org/#photos:album:1657
czwartek, 18 maj 2023

Głosujemy na film SP Choceń w Pho3nix Active School

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/49-chocen/7781-glosujemy-na-film-sp-chocen-w-pho3nix-active-school.html
Głosujcie na film konkursowy Pho3nix Active School! - Szkoły Podstawowej w Choceniu.Gramy o nagrod [...] Głosujcie na film konkursowy Pho3nix Active School! - Szkoły Podstawowej w Choceniu.
Gramy o nagrody główne i warsztaty sportowe dla uczniów !
Głosowanie będzie trwało w dniach od 17.05.2023r. godz. 00:01 do 24.05.2023r. godz. 23:59 za pośrednictwem strony internetowej
https://pho3nix-kids.com/polska/pho3nix-active-school/
Głosowanie jest bezpłatne.
Sekcja z filmami będzie widoczna od dnia 17 maja 2023 r. od godz. 00:01

Czytaj więcej...

czwartek, 18 maj 2023

Turniej piłki ręcznej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Chodczu

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/49-chocen/7780-turniej-pilki-recznej-o-puchar-dyrektora-szkoly-podstawowej-w-chodczu.html
16 maja 2023, drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Choceniu brała udział w turnieju piłki [...] 16 maja 2023, drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Choceniu brała udział w turnieju piłki ręcznej dziewcząt w Chodczu. W gronie szkół z Włocławka , dwóch zespołów z Chodcza, Cyprianki i Kłóbki uczennice Szkoły Podstawowej w Choceniu zajęły III miejsce. Dziewczynki wygrały spotkania z Chodczem I, Cyprianką i Kłóbką, a przegrały mecz z Włocławkiem. Indywidualnie Wiktoria Sroka została wybrana najskuteczniejszą zawodniczką turnieju, a Zuzanna Tarczyńska dostała wyróżnienie za skuteczną grę.
Szkołę reprezentowały:
Zuzanna Tarczyńska, Maja Paszyńska, Julia Janikowska, Maja Michalska, Aleksandra Olach, Maja Trzebuchowska, Paulina Borkowska, Wiktoria Sroka, Zuzanna Lewandowska, Klaudia Waligórska, Aleksandra Łukaszewicz, Roksana Kinasiewicz, Laura Erbetowska.
Gratulujemy.
Zdjęcia pod linkiem: https://spchocen.edupage.org/news/?gtnid=2392#photos:album:1656
wtorek, 16 maj 2023

Karta rowerowa – czas start!

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/49-chocen/7776-karta-rowerowa-czas-start.html
Uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka rozpoczęli praktyczne przygotowania do z [...] Uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka rozpoczęli praktyczne przygotowania do zdobycia pierwszego prawa jazdy, czyli karty rowerowej.
Wspaniale jest trenować na tak pięknie odnowionym miasteczku rowerowym. Nowe znaki drogowe i linie pomagają nam czuć się jak w prawdziwym mieście, a dzięki temu nauka stała się łatwiejsza i przyjemniejsza.
Dziękujemy Wójtowi Gminy Choceń – panu Romanowi Nowakowskiemu oraz panu Dawidowi Dalmannowi, panu Krysztofowi Wojtalikowi, Panu Tomaszowi Sikorskiemu za spełnienie naszych marzeń.
Podziękowania składamy również wszystkim osobom, które pomagały przy odnowieniu miasteczka.

Anna Pawłowska – Dyrektor Szkoły, Katarzyna Kurkiewicz-Błaszczyk

Zdjęcia pod linkiem: https://spchocen.edupage.org/news/?gtnid=2386#photos:album:1648
wtorek, 16 maj 2023

Sukcesy wokalistek ze Szkoły Podstawowej w Choceniu, w XXIV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Wesoła nutka”

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/49-chocen/7775-sukcesy-wokalistek-ze-szkoly-podstawowej-w-choceniu-w-xxiv-wojewodzkim-festiwalu-piosenki-harcerskiej-i-turystycznej-wesola-nutka.html
13 maja w Aleksandrowie Kujawskim odbył się XXIV Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turys [...] 13 maja w Aleksandrowie Kujawskim odbył się XXIV Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Wesoła nutka”. Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Choceniu reprezentowały: Anna Łukaszewicz, Aleksandra Łukaszewicz, Joanna Karska i Amelia Karska. Dziewczynki doskonale zaprezentowały się podczas festiwalu i w kategorii zespołów w swojej kategorii wiekowej zdobyły I miejsce, natomiast w kategorii solistów Ania Łukaszewicz zdobyła III miejsce. Ania, Ola, Asia i Amelka doskonalą swoje umiejętności również w Choceńskim Centrum Kultury – Biblioteka, gdzie tworzą grupę wokalną ARTE.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
K. Kurkiewicz-Błaszczyk
Zdjęcia pod linkiem: https://spchocen.edupage.org/news/?gtnid=2386#photos:album:1651